еМагазин

Tag : поплава

Македонија ТОП СТОРИИ

Поплавена Клиника за токсикологија, која не е осигурана

Редакција
На Клиниката за токсикологија синоќа пукнал радијатор во една од лекарските соби и се поплавени речиси сите лекарски канцеларии на вториот кат, болнички соби на...
Свет ТОП СТОРИИ

(Видео) Луксузни возила “пловат“ во Дубаи: Силен дожд поплави трговски центри и населби и урна патишта

Редакција
Пустинската земја Обединетите Арапски Емирати (ОАЕ) во неделата и понеделникот ја погоди незапаметен силен дожд, кој го пализираше и светскиот финансиски центар Дубаи. Situation of...
Локално ТОП СТОРИИ

Голем дефект на водоводна цевка поплави објекти и остави без вода поголем дел од центарот на Скопје

Редакција
Од Јавното претпријатие „Водовод и канализација” Скопје информираат дека поради поголем дефект на водоводна цевка (од Ф-600 мм) на ул.„Кеј Димитар Влахов“ 15 до Младински...
Свет ТОП СТОРИИ

Бројот на жртви од поплавите во Либија може да достигне 20 илјади само во градот Дерна

Редакција
Бројот на загинати од разорните поплави што ја погодија источна Либија може да достигне 20 илјади само во градот Дерна, изјави градоначалникот Абдулменам Ал Гаити....
Свет ТОП СТОРИИ

(Видео) Вознемирувачки снимки од катастрофата во Либија, бројот на загинати се искачи на над 5.000

Редакција
Бројот на загинатите како последица на бурата „Даниел“ и придружните поплави на истокот на Либија надмина 5.000, а неколку илјади се уште се водат за...
Да помогнеме ТОП СТОРИИ

Македонските и словенечките стопанственици со апел за поддршка на Словенија

Редакција
Словенија во изминатите денови се соочува со последиците од најголемата природна катастрофа во нејзината понова историја. Голем дел од нејзината територија беше засегната од поројните...
Македонија ТОП СТОРИИ

Поплавата е санирана, сите сали за интервенција работат во стандардни услови, велат од Клиниката за кардиологија

Редакција
Клиниката за кардиологија информираше дека поплавата е санирана и сите сали за интервенција работат во стандардни услови и по стандардни протоколи. „По информација од Клиниката...
Локално ТОП СТОРИИ

(Фото) Се излеа Крива Река, отсечено село Т’лминци, однесени пешачки мостови и поплавени домови во Крива Паланка

Редакција
Крива Река и Киселичка Река се излеаја и предизвика големи штети, однесени се пешачки мостови, поплавени се домови на граѓаните, а селото Т’лминци со над...
Локално ТОП СТОРИИ

(Видео) Делчево под вода, невремето остави пустош

Редакција
По невремето кое вчера го поплави Делчево и околината и денеска продолжи испумпувањето на вода од домовите на граѓаните и санирање на штетите. Невремето предизвика...
Локално ТОП СТОРИИ

(Видео+фото) Невреме го поплави Делчево, кое нема атмосферска канализација

Редакција
Интензивни врнежи од дожд кои траеа повеќе од еден час вчера во попладневните часови го поплавија Делчево и околината. ПОВРЗАНИ ВЕСТИ (Видео) Делчево под вода,...