еМагазин

Tag : коњи

МАКЕДОНСКО ТОП СТОРИИ

(Галерија) Имаат туристи за јавање на коњи на Галичник, нема превоз како да ги донесат до таму

Силвана Жежова
Коњичкиот клуб „Шерпа хорс рајдинг“ (Sherpa Horse Riding) на Галичник постои веќе девет години и нуди услуги на јавање коњи за странци и домашни туристи....
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Фото) Новиот пратеник на СДСМ, Филиповски во најприродно издание: Коњите на Галичник му се голема љубов

Силвана Жежова
Новиот пратеник на СДСМ, Александар Филиповски кој дојде на местото на Павле Богоевски е голем љубител на коњи. Во неговиот Галичник, од каде што потекнува,...