еМагазин

Tag : ЗОО

Локално

Мечето Теди што живее во простор од15 метри квадратни ќе добие подобри услови за живот во штипскиот ЗОО парк

Редакција
Мечето Теди од штипскиот ЗОО парк, ќе добие подобро живеалиште. Според градоначалникот на Општина Штип, Благој Бочварски, пропадна обидот Теди да замине во скопската Зоолошка
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

Зоолошка градина Скопје- прва институција оспособена за лица со оштетен вид

Редакција
Денеска, директорот на Зоолошка градина-Скопје, Ѓорѓи Галетановски, одржа работен состанок со директорот на државното училиште за деца и младинци со оштетен вид-Горанчо Јакимов, секретарот на Национален сојуз на слепи, Стерија