еМагазин

Tag : тастер

Локално

Поставен првиот тастер за пешаци на семафорот на булевар Србија

Редакција
На барање на граѓаните, на семафорите на булеварот Србија, кај Полициската станица, е поставен првиот тастер во Скопје со кој пешаците ќе можат да го...