еМагазин

Tag : комеморација

ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Комеморација за Мирко Попов во Македонска филхармонија, во петок на 5. април

Редакција
Комеморација за еден од највлијателните и најуспешни скопски музичари, композитори, текстописци, диџеи, издавачи и продуценти – Мирко Попов, ќе се одржи на 5. април (петок),...
ЖИВОТ

Гаврилов испратен со аплауз за битката за медиумите, новинарите и слободата на говорoт

Редакција
Со аплауз за битката на Горан Гаврилов за медиумите, новинарите, слободата на говорoт се простија неговите колеги новинари, семејството, пријателите, роднините на денешната комеморација во...
ЖИВОТ

Комеморација во чест на Горан Гаврилов во Мултимедијалниот центар на „Канал 77“ во Штип

Редакција
Новинари, пријатели, македонските асоцијации, здруженија и синдикатот се простуваат од Горан Гаврилов, сопственик на „Канал 77“ и порталот Македонски медиа сервис, кој вчера почина по...
Спорт

Комеморативна седница за Буштур: Скопје претрпе голема загуба со згаснувањето на животот на кошаркарската легенда

Редакција
Денеска се одржа комеморативна седница за Благоја Георгиевски-Буштур во организација на Кошаркарската федерација, Националниот олимписки комитет и Градот Скопје. „Скопје претрпе голема загуба со згаснувањето...
ЖИВОТ

Комеморација за Беличанец во Драмски театар

Редакција
Денеска во 10 часот во Драмски театар ќе се одржи комеморација по повод смртта на актерката Билјана Беличанец. „Огромна празнина останува во Драмски. Нашата Билјана...
ЖИВОТ

Пријателите на Стефановски бараат улица во Скопје по негово име и прогласување на Ден на жалост

Редакција
Актерката Весна Бејби Петрушевска побара од Град Скопје, улица која ќе го носи името на починатиот драматург Горан Стефановски. Град Скопје 💫💫💫Сакам улица која ќе...