еМагазин
Image default
Забава

Коста Петров е еден од авторите на евровизиската песна на Тамара

Еден од најчитаните македонски автори Коста Петров е автор на песната со која Тамара ќе настапи на Евровизија.

„Дечки, со гордост сакам да споделам со вас, дека заедно со Сања Поповска го напишавме текстот за евровизиската песна на Тамара.

Proud е песна за нашата Бела и за Хана на Тамара. На 16 мај, ќе ги прекршиме правилата и барем една вечер во годината ќе му кажеме на светот дека се гордеам со себе е секогаш посилно од нивното никогаш нема да бидеш доволно добар/а“, нашиша Петров на неговиот фејсбук-профил.

Фото: Фејсбук-профил на Коста Петров

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Галерија) Кои се наградените на Златна бубамара на популарноста

Редакција

(Фото) Трифун Костовски промовираше нови песни

Редакција

(Видео) Секси вестите во Албанија го „вивнуваат“ рејтингот: Ќе го следат ли македонските телевизии овој пример?

Никола Осило