еМагазин

Tag : евровизија

Забава ТОП СТОРИИ

(ВИДЕО) Кој е Васил Гарванлиев, преставникот Македонија на годинешната Евровизија

Редакција
Струмичанецот Васил Гарванлиев е преставникот на Македонија за овогодинешново издание на Евровизија, кое ќе се одржи во Ротердам, Холандија, одлучи МРТВ. Песната допрва ќе се избира....
Забава

(Видео) „Ај Кју“ направија прекрасна преобразба на песната „Јано Мори“

Никола Осило
По неколкуте синглови со кои „Ај Кју“ смело запливаа во меѓународните музички води како “Dancin”, “Love me hate me” и “Too late” на ред дојде...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Што бе Белорусија фукнал далавера???„: Твитер реакции за грешката на Евровизија и искачувањето на Тамара на седмо место

Редакција
Македонската преставничка на Евровизија, Тамара Тодевска, била прва според гласањето на жирито на финалето на Евровизија во Тел Авив, Израел и завршила не на осмо,...
Забава ТОП СТОРИИ

Грешка при гласањето на Евровизија: Тамара се искачи на седмо место, била прва според жирито

Редакција
Македонската преставничка на Евровизија, Тамара Тодевска, била прва според гласањето на жирито на финалето на Евровизија во Тел Авив, Израел и завршила не на осмо,...
Забава

Грчки медиуми: „Северна Македонија беше големото изненадување на Евровизија“

Редакција
„Не беше меѓу првите 10 на обложувалниците, но направи изненадување“; „Песната може да ја сметаа за аутсајдер, но се покажа дека има динамика“, се дел...
Забава ТОП СТОРИИ

Како гласаше публиката на Евровизија: Од кој доби најмногу гласови Тамара

Редакција
Македонија во финалето на Евровизија во Тел Авив со 237 поени се пласираше на второто место по гласовите на жирито. Тамара Тодевска доби 12 поени од...
Забава

(ВИДЕО) Мадона разочара на Евровизија

Редакција
На големо разочарување на нејзините фанови, поп кралицата Мадона (60) на финалето на Евровизија во Тел Авив, Израел имаше лош настап. Фалшираше, а и не...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„После настапот на Мадона, XXL седат дома и викаат: „Фаул„: Твитер реакции за настапот на поп кралицата на Евровизија

Редакција
Разочарувачки настап на поп кралицата Мадона (60) во финалето на Евровизија во Тел Авив, Израел. Освен за Тамара, македонските твитерџии најмногу твитеа токму за нејзе....
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

“СЈО да го преслуша телевоутингот„: Твитер за историскиот успех на Тамара на Евровизија

Редакција
Македонската преставничка на Евровизија, Тамара Тодевска со песната „Proud” го освои осмото место во финалето, што е наш најдобар пласман досега. Таа според гласовите на...
Забава ТОП СТОРИИ

(ВИДЕО) Најдобар пласман на Македонија на Евровизија: Тамара осма, победи Холандија

Редакција
Македонската преставничка Тамара Тодевска со песната “Proud” го освои осмото место во финалето на Евровизија во Тел Авив, Израел. Како и во полуфиналето и овој...