еМагазин

Tag : финале

БАШ НИ Е ЌЕФ

Заедно да навиваме за Вардар: Финалето вечерва ќе се гледа на Плоштад

Редакција
Градот Скопје организира заедничко следење на финалниот натпревар од Ф4 турнирот за титулата во ЕХФ Лигата на шампионите, каде нашиот РК Вардар денеска во 18...
Забава

Концертот на Стинг одложен за половина час подоцна, поради финалето Вардар-Веспрем

Редакција
Откако вчера се пласираше во финалето, Вардар денеска игра финале со Веспрем од 18 часот во рамките на Лига на Шампиони. Поради тоа, концертот на...
Забава ТОП СТОРИИ

(Видео) Тамара со прекрасен настап заслужено се пласира во финалето на Евровизија

Никола Осило
Нашата преставничка на годинешното издание на Евровизија, Тамара Тодевска вечерва имаше одличен настап во Тел Авив и прва се пласира во финалето што ќе се...