еМагазин

Tag : Хрватска

Бизнис ТОП СТОРИИ

Бројни пребарувања на огласите за работа во странство

Редакција
Во текот на мај, на pazar3.mk имало голем број на пребарувања на огласи за работа во странство, велат од таму за еМагазин.мк. Како трендинг локации...
Бизнис ТОП СТОРИИ

НЛБ Групацијата работи на влез на хрватскиот пазар, прв чекор преку лизинг

Силвана Жежова
Известувач од Љубљана, за еМагазин.мк, Силвана Жежова НЛБ Групацијата работи на влез на хрватскиот пазар, но најпрво тоа би се случило преку нудење на лизинг...
Забава ТОП СТОРИИ

(Видео) Вечерва финале на Евровизија, Хрватска останува фаворит за победник

Редакција
Вечерва во Малме, Шведска ќе се одржи финалето на 68. издание на Евровизија. Оваа се земјите кои ќе настапат: Според прогнозите на обложовалниците фаворит за...
Забава ТОП СТОРИИ

(Видео) Хрватска, Србија и Словенија одат во финалето на Евровизија

Редакција
Синоќа во Малме, Шведска се одржа првата полуфинална вечер на Евровизија, во која се преставија 15 земји, а само 10 се пласираа за во финалето...
Забава ТОП СТОРИИ

(Видео+фото) Денеска почнува Евровизија, фаворит за победник е Хрватска

Редакција
Денеска во Малме, Шведска, со првата полуфинална вечер, започнува Евровизија. ПОВРЗАНИ ВЕСТИ Македонија не учествува: Во Малме почнува Евровизија, кој ќе настапи во првата полуфинална...
Спорт

Осум каратисти на „Макпетрол“ ќе учествуваат на Европскиот Шампионат во Хрватска

Редакција
Носечки клуб на македонската сениорска карате-репрезентација на претстојното Европско првенство е „Макпетрол“. Осум членови на скопскиот клуб ќе се натпреваруваат на најсилниот турнир на континетот...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Алкалоид регистрираше уште едно друштво во Хрватска

Редакција
Македонската компанија Алкалоид АД Скопје, една од нашите најголеми извозници, регистрираше уште едно, трето по ред, друштво во Хрватска. Од компанијата преку Македонската берза информираа...
Балкан ТОП СТОРИИ

Владејачката ХДЗ победи на изборите во Хрватска, формирањето на влада неизвесно

Редакција
Владејачката Хрватската демократска заедница (ХДЗ), чиј претседател е актуелниот премиер Андреј Пленковиќ е победник на парламентарните избори во Хрватска кои се одржаа вчера. ХДЗ освои...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Алкалоид отвара уште една компанија во Хрватска, открива Мукаетов во интервју за „Јутарњи лист“

Редакција
Претседателот на Управниот одбор и генерален директор на една од најголемите македонски извозни компании, Алкалоид АД Скопје, Живко Мукаетов во интервју за хрватски „Јутарњи лист“...
Македонија ТОП СТОРИИ

Македонскиот разузнавач Грујевски кој беше уапсен во Хрватска останал без пасош

Редакција
Македонскиот разузнавач Горан Грујевски, поранешен началник на Петта управа при Министерството за внатрешни работи, кој деновиве беше уапсен, па ослободен во Хрватска, останал без пасош,...