еМагазин

Tag : фестивал

БАШ НИ Е ЌЕФ

Под слоганот „Креативност за промени“ ќе се одржи 26. издание на фестивалот Golden Drum

Никола Осило
Меѓународниот фестивал на креативноста Golden Drum, оваа година, по 26-ти пат, ќе се одржи во Порторож, Словенија, од 17 до 18 октомври 2019 година. Овогодишното
Забава

Во четврток во Скопје започнува фестивалот „Summerland” 2019

Редакција
Оваа година за  првпат во Скопје, ќе се одржи фестивалот Summerland 2019. Од 04.07-28.07 во срцето на Градски парк со главна бина на Школка, секојдневно ќе има богата
Балкан ТОП СТОРИИ

(Фото) „Дали знаеш од каде доаѓа твојата роба (дрога)?„: Фестивалот EXIT одржа лекција по маркетинг

Редакција
Новата кампања на еден од најпознатите музички фестивали во европа, EXIT, кој стартува од 4. јули, во Нови Сад, Србија, предизвика големо внимание во регионов.
ЧИСТА ОКОЛИНА

Капитол мол го организира Хибрид фест од 25 до 27 јуни

Редакција
Иднината на движењето и мобилноста е во електричните и хибридни возила. Капитол мол го организира Хибрид фест од 25. до 27. јуни – 3 дена
БАШ НИ Е ЌЕФ

Читај каде и да одиш: Летен фестивал на книгата во ТРИ

Редакција
Издавачкиот центар ТРИ започнува уште едно издание на Летниот фестивал на книгата што секое лето го одржува во своите книжарници. „Читај… каде и да одиш“
БАШ НИ Е ЌЕФ

Македонскиот бренд Биби избран меѓу 20 -те најдобри анимирани цртани за претшколски деца на фестивал во Франција  

Редакција
Светот конечно ќе може да ја запознае детската хероина Биби, нејзиниот најдобар другар Боби, миленичето Зази како и останатите анимирани ликови од проектот „Светот на
БАШ НИ Е ЌЕФ

(ВИДЕО) Редици за македонскиот документарец „Медена земја“ во Барселона

Редакција
Македонскиот документарец „Медена земја„ предизвикува големо внимание каде и да биде прикажан. Викендов имаше негова промоција на фестивалот за документарни филмови во Барселона, Шпанија, а
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

(Видео) Виолинистката Ванеса Меј ќе го отвори фестивалот „Охридско лето“

Никола Осило
Годинешното 59. издание на фестивалот „Охридско лето“ ќе биде отворено со концерт на светски познатата уметничка, британската виолинистка Ванеса Меј. Таа на Античкиот театар на
Локално

(Галерија) „Скопје цвета“: Цветен фестивал во Скопје, можност да купите убаво цвеќе

Редакција
Љубителите на цвеќето денеска и утре имаат можност да купат цвеќиња и цветни аранжмани, да добијат корисни совети, да се забавуваат и да се дружат
БАШ НИ Е ЌЕФ

Во Скопје доаѓа еден од најпознатите литературни агенти во светот, Пјер Астие

Редакција
Седмото издание на Интернационалниот литературен фестивал „Про-За Балкан“, кој ќе се одржи од 19 до 22 мај во Скопје. На фестивалските денови, кои ќе се