еМагазин

Tag : прашања

Балкан

Грчка Влада: Jа поддржуваме ЕУ перспективата на регионот, но никој не може да спречи земја членка да покренува свои прашања

Редакција
Ќе продолжиме да ја поддржуваме европската перспектива на регионот, но никој не може да спречи земја членка на Унијата да покренува свои прашања во пристапниот...
Македонија

Учебниците по историја една од темите на македонско-бугарската комисија која ќе се сретне утре и задутре во Скопје

Редакција
Прашања и теми во насока на надминување на историографските спорови, но и прашања кои во изминатиов период претставуваа пречка во работата на Комисијата ќе бидат...
Македонија

Заев: Прашањето за Гоце Делчев треба да го решава Мешовитата комисија, а не политиката

Редакција
Историјата е многу важна и за двете страни, но тоа мора да биде појдовна основа за градење на иднината. Како што беше постигнат договор за...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Галерија) Најчесто поставуваните прашања и одговори за корона вирусот низ фотографии

Редакција
Имајќи предвид дека секоја точна информација поврзана со корона вирусот вреди злато, односно помага во зачувување на разумот и одговорно однесување кон сопственото и здравјето...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Видео) Шилегов му ја затвори вратата на Коста Петров

Редакција
Скопскиот градоначалник Петре Шилегов беше на ред за снимање во серијалот на СДСМ, „30 прашања со“, но истата траеше пет секунди. На прашањето на потпретседателот...
ТОП СТОРИИ ЧИСТА ОКОЛИНА

(ВИДЕО) Министерот Нуредини на англиски им кажа на новинарите оти нема време за прашања за загадувањето

Редакција
Министерот за животна средина и просторно планирање, Насер Нуредини, денеска ги избегна новинарите, кои сакаа да му постават прашања за загадувањето. Тој на англиски јазик...
Македонија ТОП СТОРИИ

Јанева на денешната прес-конференција во СЈО не одговараше на новинарски прашања

Редакција
Специјалната обвинителка во оставка, Катица Јанева, која конечно се појави во јавноста откако поднесе оставка, на денешната прес-конференција во просториите на Специјалното јавно обвинителство (СЈО)...