еМагазин

Tag : јанева

Македонија

Камчев нема да добие 1,5 милиони евра од Јанева и Боки 13

Редакција
Бојан Јовановски, поранешната специјална обвинителка Катица Јанева, ниту пак државата нема да му исплатат 1,5 милиони евра на бизнисменот Орце Камчев, кој бараше солидарно да...
Македонија ТОП СТОРИИ

Врховен ги потврди пресудите за Катица Јанева и Боки 13 за „Рекет”

Редакција
Врховниот суд ги одби барањата за вонредно преиспитување на пресудите за случајот „Рекет” на Бојан Јовановски и поранешната шефица на Специјалното јавно обвинителство, Катица Jанева....
Македонија

Мајка има што да каже и тоа ќе го направи еден ден, вели за А1он, синот на Катица Јанева

Редакција
Во интервју за А1он, синот на Катица Јанева, Лазар Јанев вели дека неговата мајка има што да каже и дека тоа ќе го направи еден...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Камчев бара Јанева, Боки 13, Владата, Обвинителството и СЈО да му вратат 1,5 милиони евра

Редакција
Бизнисменот Орце Камчев, кој беше сведок во случајот “Рекет“ со тужба пред Граѓанскиот суд бара поранешната шефица на поранешното Специјално јавно обвинителство (СЈО), Катица Јанева,...
Македонија

СП: Катица Јанева повеќе од 300 дена „се одмoра“ во семејната куќа во Гевгелија

Редакција
Додека се чека одлуката на Апелација, поранешната специјална обвинителка Катица Јанева, повеќе од 300 дена „се одмoра“ во семејната куќа во Гевгелија, каде е во...
ЖИВОТ

(ВИДЕО) И пејачката Нина Јанева ја згреши македонската химна, ја заборави строфата со Гоце Делчев

Редакција
Пејачката Нина Јанева на протестот „Правда за уставобранителите“ за ослободување на осудените за упадот во македонското Собрание на 27 април 2017 година, погрешно ја изведе македонската...
Македонија

Апелација ќе расправа за жалбите за затворските казни за Јовановски и Јанева за „Рекет“

Редакција
Апелацискиот суд во Скопје денеска на седница треба да ги рагледа жалбите за првостепената пресуда за случајот „Рекет“ со која Бојан Јовановски – Боки 13...
Бизнис

Да се преиспита изборот на сестрата на Катица Јанева, Лиле Делиџакова за член на УО на КХВ, бара Антикорупциска

Редакција
Државната комисија за спречување на корупцијата (ДКСК) ќе достави иницијатива до новата Влада со која ќе бара повторно преоценување на комплетната постапка за избор на...
Македонија

Шекеринска потврди дека е на снимката со Боки 13 и Катица Јанева

Редакција
Во гостување во емисијата „Само вистина“, на Канал 5, министерката за одбрана и вицепремиерка, Радмила Шекеринска, потврди дека таа е на снимката од домот на...
Македонија ТОП СТОРИИ

(ВИДЕО) „Бомба“ од домот на Боки13, на гости му се Шекеринска и Катица Јанева

Редакција
Непознат корисник на Јутјуб објави видео, кое е најверојатно снимено во домот на неправосилно осудениот за “Рекет“, Бојан Јовановски– Боки 13, на кое се гледа...