еМагазин

Tag : јанева

Македонија

И Катица Јанева тврди дека ја следат

Редакција
Специјалната обвинителка Катица Јанева во емисијата „Печат на неделата“ на 1ТВ вели дека некој ја следи. -Јас знам дека ме следат, тоа е многу приметно. Но, тоа
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Романско сценарио за СЈО: Ќе ја снајде ли Катица судбината на Ковеши?

Никола Осило
Ќе биде ли Специјалното јавно обвинителство уште една алатка за еднократна употреба по најавата дека популарното СЈО станува дел од Јавното обвинителство или пак ќе
Македонија ТОП СТОРИИ

Јанева: Со „Тврдина-Таргет“ ќе докажеме дека 20.000 граѓани биле прислушувани

Редакција
Специјалното јавно обвинителство има многу докази дека лицата кои се обвинети во случајот „Тврдина-Таргет“ прислушувале и тоа ќе го докажеме пред суд, изјави денеска специјалната