еМагазин

Tag : Боки13

Македонија ТОП СТОРИИ

Адвокатот Дуковски: Обвинителството нема доказ во предметот против Бојан Јовановски

Редакција
Задоволни сме од одбраната, детална беше од секој аспект и од секој дел на диспозитивот на обвинителниот акт. Така што, тој се произнесе, а Обвинителството...
Македонија

Судење за „Рекет“: Боки 13 презентира инстаграм-фотографии како докази

Редакција
Во Кривичниот суд денешното рочиште за случајот ,,Рекет” започна со презентирање на инстаграм-фотографии како докази од страна на осомничениот Бојан Јовановски – Боки 13. Тој...
Македонија ТОП СТОРИИ

Судење за „Рекет“: Боки 13 земал пари од Марина Туцаковиќ, Русковска го праша дали тој е „ороспија“

Редакција
Судењето за предметот „Рекет“ во кој првообвинет е Бојан Јовановски-Боки 13 и поранешната специјална обвинителка Катица Јанева, продолжува в петок. На денешното рочиште сведочеа хирург...
Македонија

Со сведоци на Боки 13 продолжува судењето за „Рекет“

Редакција
Сo нови сведоци на одбраната на Бојан Јовановски – Боки 13, денеска во Кривичниот суд продолжува судењето за случајот „Рекет“. На вчерашното рочиште сведочеа модниот...
Македонија

Боки 13 останува во притвор, не му ја прифатија гаранцијата од 143.000 евра

Редакција
Бојан Јовановски-Боки 13 останува во истражниот затвор „Скопје“ во Шуто Оризари, бидејќи Апелациониот суд ја отфрли неговата жалба и гаранцијата од 143.000 евра која ја...
Македонија ТОП СТОРИИ

Варошлија сведочеше за дружбата со Боки 13, Тодоровиќ, Панделески и Ременски повлечени од листата на сведоци

Редакција
Модниот стилист Сергеј Варошлија, сопственичката на оптика, Марија Јанковска и сопственикот на галерија, Алекс Кртов, денеска сведочеа на судењето за случајот „Рекет“, за тоа од...
Македонија

Продолжува судењето за „Рекет“, треба да сведочат сведоци на Боки13

Редакција
По минатонеделните две одложувања поради отсуство на сведоците Владимир Тодоровиќ и Дејан Панделески, денеска во Кривичниот суд треба да продолжи судењето за случајот „Рекет“ во...
Македонија

Судење за „Рекет“: Повторно не дојдоа сведоците на Боки 13, Панделески бил на службен пат

Редакција
Отсуството на сведокот Дејан Панделески во случајот „Рекет” го одложи денешното рочиште за овој предмет, каде обвинети се Бојан Јовановски и Катица Јанева. При образложение...
Македонија

Сведокот на Боки 13, бизнисменот Тодоровиќ треба да сведочи за „Рекет“

Редакција
Во Кривичниот суд треба да продолжи судењето за случајот „Рекет“. Вчерашното рочиште беше одложено за денеска поради отсуство на поранешниот градоначалник на Општина Центар и...
Македонија

Бизнисменот Владимир Тодоровиќ ќе сведочи во „Рекет”

Редакција
Поранешниот градоначалник на Општина Центар и бизнисмен Владимир Тодоровиќ е денешниот сведок предложен од одбраната на првообвинетиот Бојан Јовановски-Боки 13, кој треба да сведочи во...