еМагазин

Tag : Боки13

Бизнис ТОП СТОРИИ

1 ТВ престана да емитува програма, ќе остане ли без дозвола за работа?

Редакција
Од синоќа, на сопствена инцијатива, телевзијата 1ТВ престана да емитува програма. Проблемите на телевизијата почнаа со апсењето на нејзниот неформален сопственик, Бојан Јовановски (Боки 13),
Бизнис

УЈП од денеска ќе ги “чешла“ 1ТВ, БМЈ груп, Меѓународниот сојуз на Боки 13 и други лица и фирми поврзани со “Рекет“

Редакција
Управата за јавни приходи (УЈП) од денеска почнува со контролите во фирмите на Бојан Јовановски и кај физичките и правните лица поврзани со случајот „Рекет“.
Македонија

Шекеринска за „Рекет“: Секој што е вмешан ќе одговара, нема политичка заштита за никого

Редакција
Законот важи за секој од нас посебно и ние сите им даваме поддршка и очекуваме сите други институции да си ја завршат својата работа. Никој
Македонија

Ременски: Немам ништо против Обвинителството да ја испита мојата функција во невладината на Боки 13

Редакција
Потпреседателката на Собранието, Фросина Ременски се огласи на Фејсбук по шпекулациите за нејзина инвловираност во случајот на Јавното обвинителство, „Рекет“. „Немам ништо против (напротив!), ОЈО
Македонија

По Боки 13 и Зоран Кичеец завршил во болница

Редакција
По Бојан Јовановски– Боки 13 и Зоран Милевски-Кичеец посетил болница, објави телевизијата Телма. Според Телма попладнево Милевски од затворот во Шутка бил спроведен на Клиниката
Македонија

Камчев ќе си ги бара 1,5 милиони евра што ги платил за да не го гони СЈО

Редакција
Осомничениот во случајот на Специјалното јавно обвинителство (СЈО) „Империја“, бизнисменот Орце Камчев, кој му дал поткуп од 1,5 милиони евра на Бојан Јовановски-Боки 13 за
Македонија

Боки 13 е вратен во Шутка во добра здравствена состојба

Редакција
Бојан Јовановски по извршениот лекарски преглед на скопските клиники е вратен во затворот Шутка и е во добра здравствена состојба, информира за МИА, директорот КПУ
Македонија ТОП СТОРИИ

Јанева: Чиста сум, не само Бојан Јовановски, туку и други без да знам го злоупотребувале моето име и презиме

Редакција
Најдоговорно тврдам дека на ниту еден начин, ниту свесно, ниту несвесно, ниту со сторување, ниту со несторување не сум ја злоупотребила должноста која во моментов
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Боки со мал прст го заврте бројчаникот појако од сите институции“: Твитер реакции за Бојан Јовановски и „Рекет“

Редакција
Не стивнуваат реакциите на социјалните мрежи за случајот на Јавното обвинителство „Рекет“ во кој првоосомничен е Бојан Јовановски, кој доби 30 дена притвор. Еве дел
Македонија

На Катица и е одземен мобилниот за да се провери поврзаност со Боки13

Редакција
На специјалната обвинителка Катица Јанева и е одземен мобилниот телефон, за да се провери евентуална поврзаност со осомничениот Бојан Јовановски (Боки13), информираше јавната обвинителка Вилма