еМагазин

Tag : Меѓународен сојуз

Македонија ТОП СТОРИИ

Обвинителката Трајчева ќе ја обжали ослободителната пресуда за Ременски за „Меѓународен сојуз“

Редакција
Застапникот на обвинението за случајот „Меѓународен сојуз”, јавната обвинителка Ивана Трајчева, ќе поднесе жалба на пресудата на Основниот кривичниот суд Скопје, по однос на ослободителната...
Македонија ТОП СТОРИИ

Пресуда за случајот „Меѓународен сојуз“: Боки-13 доби девет години затвор, Мандиќ четири, Ременски ослободена од обвинението

Редакција
Бојан Јовановски – Боки 13 денеска е прогласен за виновен за предметот „Меѓународен сојуз“, за што е осуден на единствена казна затвор од 9 години....
Македонија

Денеска пресуда за случајот „Меѓународен сојуз”

Редакција
Кривичниот суд – Скопје денеска ќе ја објави пресудата за предметот „Меѓународен сојуз”, каде првообвинет е Бојан Јовановски – Боки 13 и уште четири други...
Македонија

На 7 април ќе биде објавена пресудата за „Меѓународен сојуз“

Редакција
Одлуката на судот за предметот „Меѓународен сојуз“ во кој првообвинет е Бојан Јовановски – Боки 13 ќе биде објавена на 7 април 2022 година, информираше...
Македонија ТОП СТОРИИ

Имав поддршка од Заев, но „Меѓународен сојуз“ не добил еден денар државни пари, кажа Боки 13 на судењето за невладината

Редакција
Првообвинетиот во случајот „Меѓународен сојуз“, Бојан Јовановски – Боки 13, денеска во Основниот кривичен суд – Скопје во завршните зборови рече дека е горд што...
Македонија ТОП СТОРИИ

Случајот „Меѓународен сојуз” не е измама, смета адвокат Сашо Дуковски

Редакција
Од класичен облигационен однос меѓу невладината „Меѓународен сојуз“ и бизнисмените Силјан Мицевски и Адријан Амзовски, Обвинителство направи измама, оцени бранителот на обвинетиот Бојан Јовановски, адвокат...
Македонија ТОП СТОРИИ

Обвинителот Пеливанов бара обвинетите во „Меѓународен сојуз“ да се прогласат за виновни

Редакција
Хуманоста на невладината „Меѓународен сојуз“ остана само на хартија, а во реалност се случи измама, со овие зборови обвинителот Трајче Пеливанов ги почна завршните зборови...
Македонија

Завршни зборови на судењето за случајот „Меѓународен сојуз“

Редакција
Странките во кривичниот предмет „Меѓународен сојуз“ денеска во Основниот Кривичен суд – Скопје е предвидено да ги дадат завршните зборови. Судењето за овој случај го...
Македонија

Делумно прифатени дополнителните докази во „Меѓународен сојуз”

Редакција
Судечкиот совет во случајот „Меѓународен сојуз” делумно ги прифати предлозите на странките за дополнение на доказна постапка. Обвинителството во ова фаза побара од судот да...
Uncategorized

Предложени дополнителни докази за случајот „Меѓународен сојуз”

Редакција
Јавното обвинителство и обвинетите во случајот „Меѓународен сојуз”, предложија дополнителни материјални и вербални докази. Преставникот на Јавното обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција,...