еМагазин

Tag : Ременски

Македонија

Заев: Ако бев јас на местото на пратеничката Фросина Ременски ќе се повлечев

Редакција
Отставката од општествената функција е личен чин. Ако бев јас на местото на пратеничката Фросина Ременски ќе се повлечев и ќе чекав да го докажам...
Македонија

Телма: Фросина Ременски го сменила телефонот четири дена пред отварањето на „Рекет“

Редакција
Телевизијата Телма објави дека осомничената за „Рекет“, потпреседателката на македонското Собрание и пратеничка, Фросина Ременски Ташевска имала два телефони и дека и двата се наоѓаат...
Македонија

Заев очекува Фросина Ременски да докаже дека е невина за „Рекет“

Редакција
Лично верувам во невиноста и презумцијата на невиност и час поскоро ќе очекувам да се докаже таа невиност, за секако да може Фросина Ременски повторно...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Каков имот пријавила осомничената за „Рекет“, Фросина Ременски

Редакција
И потпреседателката на македонското Собрание и пратеничка на владејачката СДСМ, Фросина Ременски се најде на листата со осомничени за мега-скандалот „Рекет“. еМагазин го разгледа нејзиниот...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Ќе остане ли Ременски потпретседател на Собранието откако беше осомничена во „Рекет“?

Никола Осило
Можно ли е одземање на мандатот на потпретседателката на македонското Собрание и пратеничка на СДСМ, Фросина Ременски откако вчера против неа беше отворена истрага поради...
Македонија

Заев ќе ја разреши Ременски од сите партиски функции

Редакција
Кога некое лице ќе биде осомничено, обвинето или слично тогаш ја применуваме мерката на санкции која значи времено отстранување на тоа лице за да ја...
Македонија

По Ременски и Кирацовски во Обвинителството на распит за „Рекет“

Редакција
По пратеничката Фросина Ременски, бизнисмените Силјан Мицевски, Ардијан Амзоски и водителката Лила Филиповска, денеска во Обвинителството за гоненење организиран криминал и корупција исказ треба да...
Македонија ТОП СТОРИИ

Ременски негира секаква поврзаност со „Рекет“, Боки 13 не го посетила во затвор

Редакција
Пратеничката Фросина Ременски денеска повеќе од два часа даваше исказ во Јавното обвинителство за организиран криминал и корупција за, како што рече, се што е...
Македонија

И дојде редот и на Ременски за распит во Обвинителство за „Рекет“

Редакција
По водителката Лила Филиповска, бизнисмените Силјан Мицевски и Ардијан Амзоски, денеска во Обвинителството за организиран криминал и корупција исказ треба да даде и пратеничка на...
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Ред се реди пред Обвинителството за „Рекет“, ама Боки 13 не го викаат на распит

Редакција
Денеска исказ за случајот „Рекет“ треба да даде потпреседателката на Собранието, Фросина Ременски, чие име се поврзува со аферата уште од отварањето на случајот. Вчера...