еМагазин

Tag : Ременски

Македонија ТОП СТОРИИ

Обвинителката Трајчева ќе ја обжали ослободителната пресуда за Ременски за „Меѓународен сојуз“

Редакција
Застапникот на обвинението за случајот „Меѓународен сојуз”, јавната обвинителка Ивана Трајчева, ќе поднесе жалба на пресудата на Основниот кривичниот суд Скопје, по однос на ослободителната...
Македонија

Ременски незадоволна од излезноста на гласањето за нов лидер на СДСМ

Редакција
Кандидатата за претседател на СДСМ, Фросина Ременски, синоќа, по завршувањето на гласањето на вонредните внатрепартиски избори, рече дека воопшто не е задоволна од излезноста на...
Македонија

Случај „Таргет-Тврдина“: Ременски ќе бара отштета за прислушувањето

Редакција
Актуелниот градоначалник на Општина Центар Саша Богдановиќ денеска во сведочењето за предметот за прислушувањето „Таргет-Тврдина“, рече дека од 2009 до 2013 година работел во „Хумал...
Македонија ТОП СТОРИИ

Боки 13: Мила Царовска ја донесе Лилјана Тодоровска, имав подршка и од Заев и Спасовски

Редакција
Судењето за случајот „Меѓународен сојуз“ продолжува на 26 август, откако на денешното рочиште во Основниот кривичен суд одбраната даваше воведни зборови. Обвинетата Фросина Ременски по...
Македонија

Боки-13 на судењето за „Меѓународен сојуз“: Мицески и Амзоски не се мали деца за да бидат измамени

Редакција
Денеска продолжи судењето за случајот „Меѓународен сојуз“ во кој се обвинети Бојан Јовановски-Боки 13, Јасна Мандиќ, Фросина Ременски, Миле Јовановски и Христина Блажеска за кривичните...
Македонија

Продолжува судењето за „Меѓународен сојуз“

Редакција
Во Основниот кривичен суд во Скопје денеска треба да се одржи ново рочиште за случајот „Меѓународен сојуз“ во кој се обвинети Бојан Јовановски-Боки 13, Јасна...
Македонија ТОП СТОРИИ

Ременски поднесе барање за изземање на Вилма Русковска од судењето за „Меѓународниот сојуз“

Редакција
Поранешната пратеничка Фросина Ременски, која е третообвинетата во случајот за „Меѓународниот сојуз“ на Бојан Јовановски до државниот јавен обвинител Љубомир Јовески поднесе барање за изземање...
Македонија ТОП СТОРИИ

На Ременски ќе и се суди заедно со Боки 13, одобрено обвинението за случајот „Рекег 2“

Редакција
Советот за оценка на обвинителен акт на Основниот кривичен суд Скопје го одобри во целост обвинението против правното лице Меѓународен сојуз и пет други физички...
Македонија ТОП СТОРИИ

Варошлија сведочеше за дружбата со Боки 13, Тодоровиќ, Панделески и Ременски повлечени од листата на сведоци

Редакција
Модниот стилист Сергеј Варошлија, сопственичката на оптика, Марија Јанковска и сопственикот на галерија, Алекс Кртов, денеска сведочеа на судењето за случајот „Рекет“, за тоа од...
Македонија

Никого не сум уценувала, ниту принудувала да каже било што, вели Русковска за обвинувањата од Боки 13

Редакција
Никогаш во мојата професионална кариера ниту еден обвинет не сум го уценувала, ниту принудувала да каже било што, вели во изјава за “Фокус”, обвинителката од...