еМагазин

Tag : Боки

Македонија

Јанева на судењето за „Рекет“: Со Бојан Јовановски не разговаравме за СЈО, туку за модата и љубовта

Редакција
Судот, на барање од одбраната, ја исклучи јавноста во делот од судењето каде Катица Јанева сведочи за доверливи информации за предметот „Рекет“ во кој е...
Македонија ТОП СТОРИИ

Имаме доказ дека торбата со пари од кај Камчев завршила кај родителите на Боки 13, вели Рускоска

Редакција
Бојан Јовановски изнесе многу работи за кои нема никаков доказ и никакви аргументи така што апсолутно не верувам во тоа што го изјави денеска, рече...
Македонија

Никого не сум уценувала, ниту принудувала да каже било што, вели Русковска за обвинувањата од Боки 13

Редакција
Никогаш во мојата професионална кариера ниту еден обвинет не сум го уценувала, ниту принудувала да каже било што, вели во изјава за “Фокус”, обвинителката од...
Македонија

Јанева во подрум имала мини фитнес сала со боксерска вреќа, Боки 13 четири пиштоли

Редакција
На денешното рочиште за случајот “Рекет“ на кое повторно беа презентирани материјални докази, јавноста дозна нови детали за тоа што се е пронајдено при претрес...
Македонија

Кичеец ќе сведочи за „Рекет“ на покана на Боки 13 и Јанева

Редакција
Одбраната на обвинетите Бојан Јовановски-Боки 13 и Катица Јанева во случајот „Рекет”, најави дека како сведок ќе го повикаат и Зоран Милески – Кичеец, исто...
Македонија

„Рекет” влегува во нова фаза: Судењето продолжува со презентација на материјални докази

Редакција
Судењето за „Рекет“ денеска продолжува со презентација на материјални докази од страна на Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција. Судскиот процес против Бојан...
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Кај се парите кои ги изрекетирале Боки 13 и Кичеец?

Редакција
Едно од клучните прашања, од многуте, на кои јавноста очекува одговор е и кај се парите кои ги изрекетирале осомничените за случајот „Рекет“ на Јавното...
Македонија

Според српски Курир Боки 13 се заканил дека ако нешто му се случи во затвор, ќе падне владата

Редакција
Првоосомничениот во случајот „Рекет“, Бојан Јовановски (Боки 13), добро познат и во Србија, предизвика голем интерес во тамошните медиуми. Српски Курир денеска пишува дека Боки 13...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Која е таа пријателска земја што му помогнала на „рекетираниот“ бизнисмен во случајот „Рекет“?

Редакција
Македонскиот министер за надворешни работи, Никола Димитров, кој на својот Фејсбук профил го коментираше случајот „Рекет“, не знае која е таа пријателска земја која му...
Македонија

Русковска: Обезбедените видеа и аудио снимки се само за двајцата осомничени во „Рекет“, оставката на Катица во лош тајминг

Редакција
Обезбедените видеа и аудио-материјали се само за овој случај што го отворивме сега, за овие двајца осомничени. А понатаму во истрагата дали ќе се појават...