еМагазин

Tag : сала

Локално ТОП СТОРИИ

Од Центарот за култура од Тетово биле презафатени да информираат дека „Танец“ гостува, салата полупразна

Редакција
Граѓаните на Тетово останаа неинформирни дека во градот вчера гостуваше најпознатиот национален ансамбл за народни игри и песни на Македонија „Танец“. Локалните медиуми и новинари...
Спорт ТОП СТОРИИ

(ВИДЕО) Како тоа го прават Јапонците: Салата за гимнастика по завршувањето на Олимпијадата ќе стане саем

Редакција
Салата во која ќе се одржуваат натпреварите по гимнастика за престојната Летна олимпијада во Токио, Јапонија, следната година, е инспирирана од традционалната јапонска архитектура. Освен...
Бизнис

Колку пари се потрошени за теретаната во македонското Собрание

Редакција
Собранието ја информира дека во рамки на склучениот договор од 25. септември 2013 година, со Друштвото за градежништво Бетон АД Скопје, согласно кој набавувачот треба...
Бизнис

(Фото) Услуги од десет институции ќе ги добивате на едно место

Редакција
Сала за јавни услуги „Една точка за услуги” денеска се отвори во поранешните простории на Комерцијална банка, до хотелот „Стоун бриџ“. Овде, граѓаните на едно...
Македонија

(Галерија) Реновирани операционите сали на одделението за ортопедија на клиниката за ТОАРИЛУЦ

Редакција
Од денеска почнуваат со работа реновираните хируршки сали на одделението за ортопедија при Универзитетската клиника за трауматологија, ортопедски болести, реанимација, интензивно лекување и ургентен центар....