еМагазин

Tag : сала

Спорт

Резултатите се менуваат, почнува 19. коло на „Баскет 3×3 бизнис“

Редакција
Денеска почнува 19-тото коло на „Баскет 3×3 бизнис“ во организација на „Спортплан“. Со тоа, борбата на пријавените екипи на компаниите на кошаркарскиот терен, продолжува и...
Македонија

Јанева во подрум имала мини фитнес сала со боксерска вреќа, Боки 13 четири пиштоли

Редакција
На денешното рочиште за случајот “Рекет“ на кое повторно беа презентирани материјални докази, јавноста дозна нови детали за тоа што се е пронајдено при претрес...
Забава

(Галерија) „Рејдиохедџез“: Преполна сала, врвни музичари и прекрасна музика!

Редакција
Настанот „RADIOHEADJAZZ!“ привлече голем број на музички вљубеници кои во саботата вечерта, на 30 ноември, дојдоа во Филхармонија да го слушнат уникатниот музички перформанс кој...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Уште седум дена до завршување на Sport Vision Bazaar, од денес со надополнета и освежена понуда

Редакција
Илјадници посетители веќе ја посетија најголемата спортска распродажба, Sport Vision Bazaar која започна во петокот, 15-ти ноември 2019 во спортската сала „Расадник“ во Кисела Вода,...
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

(Фото) Мартин Вучиќ: Полна сала за Танец во Мелбурн, полно срце

Редакција
После сите перипетии и закани за бојкот на Танец од страна на нашите иселеници во Австралија, нашиот национален ансамбал за народни игри и ора сепак...
Локално ТОП СТОРИИ

Од Центарот за култура од Тетово биле презафатени да информираат дека „Танец“ гостува, салата полупразна

Редакција
Граѓаните на Тетово останаа неинформирни дека во градот вчера гостуваше најпознатиот национален ансамбл за народни игри и песни на Македонија „Танец“. Локалните медиуми и новинари...
Спорт ТОП СТОРИИ

(ВИДЕО) Како тоа го прават Јапонците: Салата за гимнастика по завршувањето на Олимпијадата ќе стане саем

Редакција
Салата во која ќе се одржуваат натпреварите по гимнастика за престојната Летна олимпијада во Токио, Јапонија, следната година, е инспирирана од традционалната јапонска архитектура. Освен...
Бизнис

Колку пари се потрошени за теретаната во македонското Собрание

Редакција
Собранието ја информира дека во рамки на склучениот договор од 25. септември 2013 година, со Друштвото за градежништво Бетон АД Скопје, согласно кој набавувачот треба...
Бизнис

(Фото) Услуги од десет институции ќе ги добивате на едно место

Редакција
Сала за јавни услуги „Една точка за услуги” денеска се отвори во поранешните простории на Комерцијална банка, до хотелот „Стоун бриџ“. Овде, граѓаните на едно...
Македонија

(Галерија) Реновирани операционите сали на одделението за ортопедија на клиниката за ТОАРИЛУЦ

Редакција
Од денеска почнуваат со работа реновираните хируршки сали на одделението за ортопедија при Универзитетската клиника за трауматологија, ортопедски болести, реанимација, интензивно лекување и ургентен центар....