еМагазин

Tag : тодоровиќ

Македонија ТОП СТОРИИ

Сите детали: Груевски, Ставрески, Тодоровиќ, Канческа-Милевска осомничени во “Феникс“

Редакција
Од Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и корупција (ОЈО ГОКК) денеска соопштија детали од истрагата нареча „Феникс“ во која се осомничени 14 Македонци...
Македонија ТОП СТОРИИ

Варошлија сведочеше за дружбата со Боки 13, Тодоровиќ, Панделески и Ременски повлечени од листата на сведоци

Редакција
Модниот стилист Сергеј Варошлија, сопственичката на оптика, Марија Јанковска и сопственикот на галерија, Алекс Кртов, денеска сведочеа на судењето за случајот „Рекет“, за тоа од...