еМагазин

Tag : бомба

Македонија

Мијалков за „бомбата“: Со Заев ниту сум се договарал, ниту имам договор

Редакција
Поранешниот прв човек на Управата за безбедност и контраразузнавање, Сашо Мијалков во изјава за Плусинфо, реагира за новата „бомба“ и вели дека со лидерот на...
Македонија ТОП СТОРИИ

(Аудио) Во нова „бомба“ Николоски ги „брани“ зградите на советникот на ДУИ, Нефи Усеини

Редакција
Корисникот под псевдонимот „Обнова на режимот“ на Јутјуб објави нова „бомба“ во која наводно разговараат носителот на Изборна листа на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски и поранешниот министер...
Македонија ТОП СТОРИИ

(ВИДЕО) „Бомба“ од домот на Боки13, на гости му се Шекеринска и Катица Јанева

Редакција
Непознат корисник на Јутјуб објави видео, кое е најверојатно снимено во домот на неправосилно осудениот за “Рекет“, Бојан Јовановски– Боки 13, на кое се гледа...
Македонија ТОП СТОРИИ

Вице Заев за „бомбата“: Тоа се очајни лаги, Заеви се чесни Македонци

Редакција
Вице Заев, братот на лидерот на СДСМ Зоран Заев, во допис до медиумите вели дека објавените разговори се лаги од трети лица кои нема да...
Локално

Битолчанец во дворот пронашол рачна бомба од ЈНА

Редакција
На 02.07.2020 во 11.50 часот во СВР Битола, С.И.(56) од Битола пријавил дека при чистење во дворното место од неговата куќа, пронашол рачна бомба M 75 од JНА,...
Македонија ТОП СТОРИИ

(Аудио) „Рекет“ објави нова „бомба“ со Мицкоски и Кичеец, Мијалков плаќал за автобуси за митинг на ВМРО-ДПМНЕ

Редакција
Корисникот на Јутјуб кој се преставува под псевдонимот „Рекет„ објави нов дел од разговорот помеѓу лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски и неправосилно осудениот за „Рекет“,...
Македонија ТОП СТОРИИ

(Аудио) Нова „бомба“ со Зоран Милески Кичеец: Се спомнуваат 300.000 евра и имиња на функционери

Редакција
На Јутјуб под псеводнимот „Раце лепливи“ e објавена нова аудио „бомба“ на која наводно се слуша гласот на Зоран Милески-Kичеец и Миодраг Давидовиќ Дака, бизнисмен...
Македонија ТОП СТОРИИ

Мицкоски ja потврди автентичноста на новата „бомба“: Од еден разговор монтирани се парчиња по потреба на СДСМ

Редакција
Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски ја потврдува автентичноста на разговорот меѓу него и и Зоран Милески – Кичеец, што денеска беше објавен на Јутјуб, оценувајќи...
Македонија ТОП СТОРИИ

(Аудио) Нова „бомба“ со Мицкоски: Бизнисмен му помагал кога му било најтешко

Редакција
Корисник под псевдономиот „Рекет“ на Јутјуб објави нова „бомба“ на која наводно се слушаат гласовите на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, Зоран Милески Кичеец и...
Македонија ТОП СТОРИИ

Мицкоски за новата „бомба“: Нема ништо криминално во објавениот приватен разговор

Редакција
Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски за МИА изјави дека нема ништо криминално во разговорот што денеска е објавен на интернет во којшто се имплицира дека...