еМагазин

Tag : камчев

МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Кој го сликаше записникот за сведочењето на Камчев за „Рекет“?

Редакција
По аудио и видео снимките за случајот „Рекет“ кои осамнаа во италијанскиот весник „Ла Верита“, во македонските медиуми се појави уште еден документ за овој
Македонија ТОП СТОРИИ

Рускоска ја потврди веродостојноста само на првата страна од записникот за сведочењето на Камчев, кој заврши во медиумите

Редакција
Од ОЈО за гонење на организран криминал ја потврди автентичноста само на објавената фотографија од првата страница од записникот од сведочењето на бизнисменот Јордан Камчев
Македонија ТОП СТОРИИ

Германскииот „Стандард“ објави сторија за сапуницата „Рекет“: Живописниот Боки 13 ги тресе Македонците

Никола Осило
Во сторија со наслов „Живописниот Боки 13 ги тресе Македонците“ германскиот весник „Стандард“ (Der Standard) вели дека аферата ги има сите потребни елементи за сапунска
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

ОК, Катица го договарала Камчев за соработник-сведок, а Боки 13 во која улога е во приказната?

Редакција
Специјалната обвинителка во заминување, Катица Јанева, која деновиве не ја гледаме, ама ја слушаме во аудио снимките кои ги објави италијанскиот весник “Ла Верита“, вчера
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Дечки, “мрачните сили“ не отидоа по рекет кај Камчев, Боки 13 беше

Редакција
Додека јавноста е благо кажано шокирана од онаа што неколку дена го гледа и слуша од снимките кои ги објави италијанскиот весник “Ла Верита“, а
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Мамо, мамо, дојди Катица и Лиле се степаа надвор“: Твитер реакции за „Рекет“, Јанева, Стефанова, Камчев, Боки 13…

Редакција
Во јавноста и на социјалните мрежи не стивнуваат реакциите по серијата аудио и видео снимки кои ги објавува веќе неколку дена италијанскиот весник “Ла Верита“,
Македонија ТОП СТОРИИ

Јанева по новите снимки на „Ла Верита“: Со Камчев преговарав да стане соработник-сведок за нова предистрага на СЈО

Редакција
По денешните нови аудио снимки кои ги објави италијанскиот весник „Ла Верита“, во кои повторно се слуша нејзиниот глас, со писмена изјава се огласи специјалната
Македонија ТОП СТОРИИ

(Видео/аудио) Трета „бомба“ од „Ла Верита“: Повторно се слуша гласот на Јанева, а се споменува и премиерот Заев

Редакција
Италијанскиот весник „Ла Верита“ продолжува со објавување на нови видео и аудио снимки за случајот “Рекет“ на Јавното обвинителство. Во најновите аудио снимки повторно се
Македонија ТОП СТОРИИ

(АУДИО) Хит на социјалните мрежи: „Се ќе биде океј“, песна со Јанева и Камчев

Редакција
Аудио снимката која ја објави италијанскиот весник „Ла Верита“, за случајот „Рекет“, на која се слуша и гласот на специјалната обвинителка во заминување, Катица Јанева,
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

“Нема рекет, нема мир“: Твитер реакции за „Рекет“, Јанева, Камчев, Боки 13…

Редакција
Аудио и видео материјалите кои деновиве ги објави италијанскиот весник „Ла Верита“ за случајот „Рекет„, ги вжештија социјалните мрежи. Во фокусот со денови е специјалната