еМагазин

Tag : одмор

БЕСПАРИЦА ТОП СТОРИИ

Над половина од граѓаните во Македонија не можат да си дозволат годишен одмор

Редакција
Над половина од граѓаните во Македонија, или 55% не можат да си дозволат годишен одмор надвор од местото на живеење, покажува анализата на статистичкиот портал...
Македонија ТОП СТОРИИ

Пратениците од денеска на работа

Редакција
Заврши одморот за пратениците, кои од денеска продолжуваат со работа. Нивниот одмор кој официјално почна после Илинден во текот на август беше прекинат само еден ден...
Забава

(Видео) Каролина Гочева одмара во Хрватска

Редакција
Македонската пејачка Каролина Гочева одмара во Хрватска. Таа на социјалните мрежи сподели видео од летувањето на кое е со сестра ѝ, мајка ѝ и двете внуки....
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Пендаровски со семејството ќе летува во Италија

Редакција
Претседателот Стево Пендаровски заедно со семејството, како што објави Плусинфо, од денеска пет дена ќе биде приватно отсутен и ќе отпатува за Италија. Од Кабинетот...
Бизнис

Договорите на определено ќе бидат најмногу на две години, нема да има горна граница за годишниот одмор

Редакција
Министерката за труд и социјална политика Јованка Тренчевска изјави дека со нацрт-законите за работни односи и за системот на плати не се кратат работничките права....
БЕСПАРИЦА

Деца од семејства во социјален ризик ќе одат на седумдневен летен одмор

Редакција
Владата на денешната седница ја разгледа и усвои Информацијата за реализација на проектот за користење услуга за одмор и рекреација на деца од семејства со...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Пет совети од ИЈЗ за намалување на ризикот од Ковид-19 за време на зимскиот одмор и празниците

Редакција
Зимските празници традиционално се време за собирање луѓе од сите возрасти, без разлика дали се семејни собири, верски фестивали или средби со пријателите. Тие се...
Забава

(Фото) Каролина на одмор во Турција

Редакција
Пејачката Каролина Гочева и нејзиниот сопруг Михаил Корубин го искористија убавото и топло време во септември за одмор во Турција. Турција е идеална дестинација за...
Балкан

Сите лекари во Грција кои не се вакцинирани од утре на принуден одмор

Редакција
Сите вработени во државните и приватните болници во Грција, кои не се вакцинирани, од утре ќе бидат на принуден неплатен одмор, со оглед на тоа...
Забава

(Фото) Каролина сподели убави моменти од одморот во Хрватска

Редакција
Македонската пејачка Каролина Гочева, дел од летниот одмор го помина во Хрватска, и од таму, сподели фотографии на нејзиниот Инстаграм-профил. На фотографиите Каролина ужива во...