еМагазин

Tag : одмор

Бизнис ТОП СТОРИИ

Поради корона вирусот: Пет илјади работници од „Дрекслмаер“ од понеделник ќе користат одмор

Редакција
Најголем дел од околу пет илјади работници од Дрекслмаер од понеделник ќе користат одмор. Од фабриката потврдуваат за МИА дека од следната седмица ќе работат...
Македонија

Судењто за „ТНТ“ се понеизвесно: Адвокатот Страшевски отиде на годишен одмор

Редакција
Основниот кривичен суд Скопје информира дека адвокатот Јовица Страшевски од Скопје вчера до судот доставил допис дека од 8 до 17-ти овој месец ќе биде...
Македонија

Катица Јанева се врати на работа во СЈО

Никола Осило
Специјалната обвинителка Катица Јанева се врати на работа, потврдија денескa од Специјалното јавно обвинителство по барање на медиумите. Таа се уште не добила покана да...
Македонија

Фотографиите од Јанева на граница се стари

Редакција
Фотографиите кои што се појавија вчера на социјалните мрежи на кои се гледа како специјалната обвинителка во заминување, Катица Јанева минува на граничен премин не...
Македонија

(Фото) Катица Јанева на граница, се враќа од одмор?

Редакција
На социјалните мрежи се споделуваат нови фотографии од специјалната обвинителка, во заминување, Катица Јанева од граничен премин. Нема информации кога се направени истите и на...
ЖИВОТ

(Фото) Ќерката на Заев, Александра, кулира на Малта

Редакција
Ќерката на премиерот Зоран Заев, Александра сподели фотографии од Инстаграм од Малта. Таму одмора со нејзиното момче Иван Проданов. Периодов одмара и нејзиниот татко. ПОВРЗАНИ...
Македонија

Јанева ќе одмара до 15. август, Рускоска одморот ќе го користи во првата половина на месецов

Редакција
Од Специјалното јавно обвинителство (СЈО) и Основното јавно обвинителство за порталот МКД, велат дека специјалната обвинителка, во заминување, Катица Јанева, која е во фокусот на...
Македонија

Катица Јанева е на одмор, велат од СЈО, не откриваат дали е на Халкидики

Редакција
Специјалната обвинителка во заминување, Катица Јанева е на редовен летен одмор, велат за Слободен печат од Специјалното јавно обвинителство (СЈО), но не откриваат каде. Викендов...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Мицкоски ќе летува во Хрватска, таму родителите кога бил дете го носеле на одмор

Редакција
Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, на денешната прес-конференција информираше и дека утре заминува на одмор во Хрватска со своето семејство. „Иако дел од медиуми се...
Македонија ТОП СТОРИИ

Заев по прославата на Мечкин Камен продолжува во Охрид и Грција- министрите од денеска на одмор

Редакција
Премиерот Зоран Заев по честувањето на Илинден на Мечкин Камен заминува на одмор во Охрид и во Грција, со неговото семејство. Повеќемина членови на Владата...