еМагазин

Tag : внимание

ЖИВОТ

Првите осум секунди се клучни за привлекување на вниманието, вели Петров

Редакција
ПР експертот и основач на Пи Ворлд, Коста Петров викендов е предавач на последниот модул „Принципи на феминистичко лидерство и јавност“ од програмата „Future is...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Се отвори првото специјализирано училиште за ментална аритметика во Македонија – „Малац Генијалац“

Редакција
Во Македонија се отвори училиште за ментална аритметика- нова модерна метода која е тренд низ светот и преку која се постигнува целосен потенцијал на мозокот....