еМагазин

Tag : кујна

Локално ТОП СТОРИИ

По појавата на салмонела, времено затворени кујните во шест училишта во скопски Карпош

Редакција
Државниот санитарен и здравствен инспекторат (ДСЗИ) по вонредниот инспекциски надзор поради појава на салмонела ги затвори училишните кујни на училиштата „Војдан Чернодрински“, „Јан Амос Коменски“,...
Балкан ТОП СТОРИИ

(Видео) Хит политичка кампања во Србија: Вучиќ излегува од фрижидер

Редакција
„Единствена граница се нашите соништа“ е новата изборна кампања на српскиот претседател Александар Вучиќ за престојните избори во земјата. Во едно од видеата, дел од кампањата,...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Македонскиот блогер за храна, Cooking with Branko со нов проект: Food & Wine Experience

Редакција
Нов, природен и вкусен проект доаѓа повторно од кујната на Бранко Попоски, македонскиот блогер за храна познат како Cooking with Branko. Започнете го вашето уникатно...
ЖИВОТ

Уникатни велигденски рецепти за модерната кујна

Редакција
Црвените јајца, детскиот џагор и вербата во Бог се она што секоја година го одбележува големиот христијански празник Велигден. Ден кога секое домаќинство подготвува голема...
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

„Северномакедонски“ срам на саемот за храна во Берлин

Редакција
Од Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство информираа дека е поправена техничката грешка со рекламниот банер поставен на македонскиот штанд на саемот за храна и...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Галерија) Царовска, Петров, Лукаревска и Николовски се натпреваруваа во правење мафини

Редакција
Потпретседателот на СДСМ, Коста Петров, министерката за труд и социјална политика, Мила Царовска, генералниот секретрар на СДСМ, Љупчо Николовски и директорката на УЈП, Сања Лукаревска...
ЖИВОТ

Како да го одберете идеалниот стан за живеење?

Редакција
Изборот на совршен стан е одлука што влијае на животниот стил и натамошната динамика на целото семејство. Токму поради тоа, посебно внимание се обрнува на структурниот...