еМагазин

Tag : Сања Лукаревска

БЕСПАРИЦА

УЈП бележи намалување на наплатата на даноците од 6,7 проценти

Редакција
Управата за јавни приходи (УЈП) бележи намалување на наплатата на даноците од 6,7 проценти. Намалување има речиси кај сите даноци, освен кај данокот на личен...
Македонија

И портпаролката на СДСМ, Кузеска оди во самоизолација имала кратка средба со Лукаревска

Редакција
Портпаролката на СДСМ, Богданка Кузеска на нејзиниот фејсбук-профил објави дека ќе биде во самоизолација поради кратка средба со директорката на Управата за јавни приходи (УЈП),...
Македонија ТОП СТОРИИ

Директорката на УЈП, Сања Лукаревска позитивна на корона вирусот

Редакција
Директорката на Управата за јавни приходи, Сања Лукаревска на нејзиниот фејсбук-профил информираше дека е позитивна на корона вирусот. „После веста која ја објави другарот Мухамед...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Галерија) Царовска, Петров, Лукаревска и Николовски се натпреваруваа во правење мафини

Редакција
Потпретседателот на СДСМ, Коста Петров, министерката за труд и социјална политика, Мила Царовска, генералниот секретрар на СДСМ, Љупчо Николовски и директорката на УЈП, Сања Лукаревска...
Забава ТОП СТОРИИ

(Видео) Ангеловска и Лукаревска ќе читаат злобни твитови за апликацијата „Мој ДДВ“ во „Еден на еден“

Редакција
За филмот „Дедо и внук“, но и на многу други теми, со Жаре муабетеа актерите Дејан Лилиќ и Благој Веселинов. Лилиќ и Баже се гости...
ЖИВОТ

(Фото) Директорката на УЈП скенираше фискални сметки со нејзиниот татко, актерот Ѓокица Лукаревски

Редакција
Голем број на јавни личности, градоначалници, функционери се вклучија во кампањата на Управата за јавни приходи (УЈП) за промоција на апликацијата „МојДДВ“ за скенирање на...
Бизнис

Како ДДВ-то ќе се враќа на граѓаните се уште не се знае

Редакција
Работна група од Управата за јавни приходи и Министерство за финансии разгледуваат на кој начин ќе се врши поврат на данокот на додадена вредност (ДДВ)...
Бизнис

Сметководителите бараат УЈП да ги реши техничките проблеми со системот е-даноци

Редакција
Комората на сметководители бара ургентно решавање на техничките проблеми во системот е-даноци на УЈП и продолжување на рокот за поднесување на ДДВ-пријавите. „Голем број компании...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Запознајте ги чуварите на јавните пари: На директорката Лукаревска, УЈП и е втор дом

Редакција
Во серијал, еМагазин Ве запознава со чуварите на јавните пари. Управата за јавни приходи (УЈП) и даночните работници, можеби не се омилени кај компаниите. Директорката...
Бизнис

Како гледаат на соработката со Тевдовски, Лукаревска, Танасоски, Муареми и Трендафиловски

Редакција
Новата година, министерот за финансии, Драган Тевдовски, ја стартуваше со посета на Управата за јавни приходи (УЈП), Царинската управа, Управата за финансиска полиција и Управата...