еМагазин

Tag : Мој ДДВ

ЖИВОТ

(Фото) Директорката на УЈП скенираше фискални сметки со нејзиниот татко, актерот Ѓокица Лукаревски

Редакција
Голем број на јавни личности, градоначалници, функционери се вклучија во кампањата на Управата за јавни приходи (УЈП) за промоција на апликацијата „МојДДВ“ за скенирање на
Македонија

СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ се скараа за „Мој ДДВ“: Популизам или успешна политика?

Никола Осило
Се скараа двете најголеми политички партии владејачката СДСМ и опозициската ВМРО-ДПМНЕ околу проектот „Мој ДДВ“ со кој на граѓаните им се враќа 15 отсто од
Бизнис

„МојДДВ“: Колку дена по издавањето можe да се скенира фискалната сметка?“

Редакција
На прашањето на граѓаните „Колку дена по издавањето можам да ја скенирам фискалната сметка?“ на страницата „МојДДВ“ се вели: „Секоја фискална сметка може да се
Бизнис

„Мој ДДВ“: Дали има ограничување до која сума може да се скенираат фискалните сметки?

Редакција
Како факт број 4 на страницата „МојДДВ“, на прашањето „Дали има ограничување до која сума можам да скенирам“, одговорот е ДА. „Aпликацијата МојДДВ дозволува скенирање
Локално

„МојДДВ“: Богдановиќ пазаруваше во „Веро 2“ и ги скенираше фискалните сметки

Редакција
Градоначалникот на општина Центар, Саша Богдановиќ  го посети промотивниот пулт на „МојДДВ“ во  „Веро 2“, Тафталиџе. „Ова е за прв пат државата да им враќа
Бизнис

„МојДДВ“: Како и колку пати може да ја скенирате фискалната сметка

Редакција
Фејсбук-страницата „МојДДВ“ е едукативна и дава одговори на најчесто поставуваните прашања за апликацијата „МојДДВ“. На неа може да се најдат интересни информации, во врска со нејзиното
Бизнис

„МојДДВ“: Скенирани близу три милиони фискални сметки, повратот на ДДВ околу 400.000 евра

Редакција
Управата за јавни приходи (УЈП) информира дека од 1 јули 2019 година кога започна реализацијата на мерката поврат на 15 % од пресметаниот ДДВ, апликацијата
Бизнис ТОП СТОРИИ

Апликацијата МојДДВ достапна и за корисниците на Ајфон, еве од каде да ја преземете

Редакција
Апликацијата МојДДВ е достапна и за корисниците на iOS на Аpple store, информираше директорката на Управата за јавни приходи (УЈП), Сања Лукаревска на својот Фејсбук профил. За
Бизнис

„МојДДВ“ досега ја симнале 58 илјади корисници: Повратот на ДДВ околу 120 илјади евра

Редакција
Вкупно 57.973 корисници ја симнале апликацијата МојДДВ од веб-страницата на УЈП од нејзината промоција на 1 јули заклучно со утрово. Притоа, за истиот период прочитани
Бизнис

УЈП: Апликацијата „Мој ДДВ“ е безбедна за преземање

Редакција
Во врска со одредени реакции поврзани со наводно нарушување на безбедноста на личните податоци при инсталирање на апликацијата „Мој ДДВ“, Управата за јавни приходи (УЈП)