еМагазин

Tag : апликација

Бизнис

„МојДДВ“: Како и колку пати може да ја скенирате фискалната сметка

Редакција
Фејсбук-страницата „МојДДВ“ е едукативна и дава одговори на најчесто поставуваните прашања за апликацијата „МојДДВ“. На неа може да се најдат интересни информации, во врска со нејзиното
ЖИВОТ

Димитров кога ќе остаре сака да личи на Џорџ Клуни

Редакција
Министерот за надворешни работи Никола Димитров се пошегува дека кога ќе остаре сака да личи на познатиот актер Џорџ Клуни. „И јас си направив слика
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Твитер-заедницата ги остаре и ги подмлади политичарите: Како изгледаат Црвенковски, Мицковски, Груевски….

Никола Осило
Македонските граѓани деновиве масовно ја користат новата апликација за подмладување и остарување, но освен за себе ја искористија и за да видат како би изгледале
Бизнис

„МојДДВ“: Скенирани близу три милиони фискални сметки, повратот на ДДВ околу 400.000 евра

Редакција
Управата за јавни приходи (УЈП) информира дека од 1 јули 2019 година кога започна реализацијата на мерката поврат на 15 % од пресметаниот ДДВ, апликацијата
Бизнис

„МојДДВ“ досега ја симнале 58 илјади корисници: Повратот на ДДВ околу 120 илјади евра

Редакција
Вкупно 57.973 корисници ја симнале апликацијата МојДДВ од веб-страницата на УЈП од нејзината промоција на 1 јули заклучно со утрово. Притоа, за истиот период прочитани
Бизнис

УЈП: Апликацијата „Мој ДДВ“ е безбедна за преземање

Редакција
Во врска со одредени реакции поврзани со наводно нарушување на безбедноста на личните податоци при инсталирање на апликацијата „Мој ДДВ“, Управата за јавни приходи (УЈП)
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Твитер ја „подбра“ Владата: „Ајфон е за богати, а на богатите не им треба поврат на ДДВ“

Никола Осило
Лавина реакции има на социјалните мрежи од граѓани кои користат „Ајфон“ односно оперативен систем „Иос“ и кои се обиделе да ја симнат апликацијата „Мој ДДВ“
ЧИСТА ОКОЛИНА

Нова верзија на познатата македонска апликација „МојВоздух“

Редакција
Од денес, после скоро пет години постоење, „МојВоздух“ добива комплетно редизајнирана верзија, информира нејзиниот креатор Горјан Јовановски. „Со прекрасен интерфејс кој што се стреми да
Техно

Телеком МК апликацијата подобренa и со нови функционалности

Редакција
Со Телеком МК апликацијата, врвно дигитално корисничко искуство во сите компании од Дојче Телеком групацијата, Македонски Телеком го надгради она што постоеше и досега –
ЧИСТА ОКОЛИНА

Средношколци од Валандово направија апликација за создавање вертикална градина за прочистување воздух

Редакција
Апликацијата на средношколците од Валандово за создавање вертикална градина за одгледување на цвеќиња и други видови растенија, е избрана за една од петте најиновативни во