еМагазин

Tag : корисници

Техно

Гига забава со А1 припејд: Неверојатни 100GB мобилен интернет за само 399 денари

Редакција
И ова лето A1 Македонија воведува уште една атрактивна понуда во мобилната припејд телефонија со уште повеќе мобилен интернет, со која корисниците добиваат можност за...
Македонија ТОП СТОРИИ

Над 2.200 граѓани незаконски примале социјална помош, обвинува министерот Велковски

Редакција
Над 2.200 граѓани незаконски примале социјална помош, соопшти денеска техничкиот министер за труд и социјална политика, Ѓоко Велковски. Тие според него пријавиле дека немаат возила,...
Техно

A1 Business со нова атрактивна понуда

Редакција
Со цел засилување на процесот на дигитална трансформација, и задоволување на потребата на компаниите за стабилност во поврзувањето и неограничена комуникација за водење на своите...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Корисниците на МојДДВ ќе треба да ја преземат новата верзија на апликацијата, информираат од УЈП

Редакција
Управата за јавни приходи (УЈП) ги информира корисниците на апликацијата МојДДВ, дека е извршено нејзино прилагодување согласно измените и дополнувањето на Законот за враќање на...
БЕСПАРИЦА ТОП СТОРИИ

Објавени списоците: Кои граѓани добија финансиска помош за справување со енергетската криза

Редакција
Согласно Законот за финансиска подршка на ранливи категории граѓани за справување со енергетската криза, списоците на корисници на финансиска поддршка согласно овој Закон се објавени...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Само за корисниците на Мтел, ексклузивен пристап до апликации mPLAY TV и Balkan Myusic

Редакција
Корисниците на Мтел мобилната телефонија добиваат повеќе од само врвни телекомуникациски услуги. Новиот мобилен оператор за своите корисници овозможува и пристап до ексклузивни дигитални содржини,...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Од утре корисниците на парно греење во Скопје ќе треба да потпишат нови договори со ЕСМ

Редакција
Од утре корисниците на централното греење ќе треба да потпишат нови договори со ЕСМ Снабдување ДООЕЛ Скопје, информира денеска помошник директорката за производство од АД...
ЖИВОТ

Малолетниците дневно приклучени на интернет и повеќе од пет часа, покажува анкетата на АЕК

Редакција
Триесет и девет проценти од испитаниците опфатени во анкета на Агенцијата за електронски комуникации (АЕК) рекле дека малолетните лица во нивното домаќинство во просек поминуваат...
Техно

A1 Македонија повторно со најбрза мобилна мрежа на територијата на целата држава

Редакција
Телекомуникациската компанија А1 Македонија повторно има најдобри измерени вредности при мерењата на квалитетот на мобилните мрежи на територијата на целата држава, спроведени од страна на...
Техно

А1 со најдобрата понуда во A1 Combo: Интернет и телевизија за само 799 денари месечно и екстра попусти за тв уреди, телефони или електрични скутери

Редакција
Пролетната сезона А1 Македонија ја збогатува со нова промоција за своите корисници и ја отвора можноста за зголемени A1 Combo попусти за сите тарифни модели...