еМагазин

Рубрика: Техно

Техно

Стартап Македонија ја лансираше првата дигитална платформа на која сите стартапи ќе се видливи

Редакција
App.startupmacedonia.mk e првата дигитална стартап платформата во нашата земја, на која стартап заедницата ќе ги има сите правилни информации за екосистемот. Стартап Македонија ги повикува
Техно ТОП СТОРИИ

Повеќе знаење, подобри вештини, посреќна иднина

Редакција
Филозофскиот Факултет од Скопје, од една страна и ИНБОХ архивски центар, од друга страна, склучија меморандум за соработка со кој иницираат проект за создавање на
Техно ТОП СТОРИИ

Знаете ли дека постои софтвер за родителска контрола што децата гледат на интернет: Како да го инсталирате

Редакција
Во Македонија децата поминуваат од 2 до 9 часа дневно на интернет, покажува анкета на Агенцијата за електронски комуникациии. Анкетата покажува и дека голем број на
Техно

Brainster ја отвори првата Data Science академија во Македонија и регионот

Редакција
Во насока на заложбите да понуди едукативни програми кои ќе одговорат на зголемената побарувачка на вештини поврзани со новите технологии, едукативниот центар Brainster започнува со
Техно

НЛБ Банка – прва банка во Македонија достапна на Вибер: Запознајте ја Нела – првиот банкарски електронски асистент

Редакција
НЛБ Банка, како иновативна и современа банка која е во чекор со светските трендови, ја прошири својата понуда со уште еден канал за комуникација и
Техно

Нов онлајн-супермаркет на пазарот: Пакет.мк нов играч во онлајн малопродажбата на македонскиот пазар

Редакција
На македонскиот пазар од неодамна постои нов онлајн супермаркет Paket.mk. На корисниците им нуди можност да порачаат најразлични производи: од свежо месо, широк избор на
Техно

Телеком МК апликацијата подобренa и со нови функционалности

Редакција
Со Телеком МК апликацијата, врвно дигитално корисничко искуство во сите компании од Дојче Телеком групацијата, Македонски Телеком го надгради она што постоеше и досега –
Техно

Третата меѓународна конференција за телекомуникации BalkanCom 2019

Редакција
Третата меѓународна конференција од областа на телекомуникациите, денеска официјално се отвори во Скопје. Оваа тридневна конференција годинава е на тема: „5G и понатаму“ (5G and
Техно ТОП СТОРИИ

Туристи ќе можат да ја посетуваат Меѓународната вселенска станица

Редакција
Американската НАСА соопшти дека ќе дозволат приватни лица да ја посетуваат Меѓународната вселенска станица. Претставници на НАСА на прес-конференција соопштија дека трошоците и организацијата на
Техно

Неоком стана „Златен партнер“ на Dell EMC

Редакција
Неоком АД ја надогради соработката со уште една од водечките светски компании од областа на информатичко-комуникациската технологија – Dell EMC на ниво „Златен партнер“, информираат