еМагазин

Tag : А1 Македонија

БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

Отворен повик за А1 WayUp, платена пракса во А1 Македонија

Редакција
А1 Македонија и оваа сезона ги отвора вратите за најдобрите студенти за програмата A1 WayUp, кои добиваат исклучителна можност својата кариера да ја градат во...
Бизнис

А1 Македонија со збогатено портфолио и нови опции за купување на дополнителни уреди за сите пост пејд корисници

Редакција
А1 Македонија, компанијата лидер во воведувањето иновативни и креативни понуди, оди чекор понатаму и воведува нов бенефит за сите пост пејд корисници кои сакаат дополнителен...
Техно

A1 Македонија заедно со деловните корисници во Тетово на тема сајбербезбедност

Редакција
По големата конференција A1SecuriThink на тема „Заштитете го вашиот бизнис“ во Скопје, А1 Македонија организираше средба со деловните корисници овој пат во Тетово, на која...
Бизнис ТОП СТОРИИ

А1 Македонија е првиот телеком на домашниот пазар кој нуди Netflix, водечката светска стриминг услуга

Редакција
Како дел од стратешкото партнерство на А1 Телеком Австрија Групацијата со Netflix, А1 Македонија станува првата телекомуникациска компанија на домашниот пазар што ја нуди оваа...
Техно

„A1 Academy” го отвара пријавувањето за модулот Бизнис аналитика

Редакција
А1 Македонија најавува нов повик за бесплатната Академија за дигитални вештини, „A1 Academy” и од денеска до 3. април ја отвора можноста за пријавување на...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Eurosport, Discovery и TLC бесплатно со А1

Редакција
А1 Македонија со големо задоволсво најавува збогатување на содржините на А1 Xplore ТV со нови, атрактивни ТВ канали со што корисниците добиваат можност за уште...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Општина Центар склучи договор со А1 Македонија вреден 2 милиони евра

Редакција
Општина Центар склучи договор за набавка на систем за администрација, дигитализација и реконструкција на јавно осветлување за паметно мерење и управување со електрична енергија –...
Бизнис

А1 Македонија е одлично место за работење, оценија вработените

Редакција
А1 Македонија соопшти дека го добила сертификатот Great Place to Work®, престижно признание за посветеноста на А1 Македонија за поттикнување на позитивна и инклузивна култура...
Техно

Boksy, е-библиотека достапна за сите А1 пост пејд корисници

Редакција
А1 Македонија оди чекор понатаму во збогатувањето на продуктното портфилио и ја става на располагање Boksy – првата апликација во Македонија за читање и слушање...
Техно ТОП СТОРИИ

(Фото) „Дигитална иднина, еднакви права“: Tрета сесија за вмрежување организирана од ГЕА и А1 Македонија

Редакција
Истражувањата покажуваат дека компаниите со еднаква застапеност на полот вредат повеќе и се поиновативни, остваруваат подобри резултати, носат подобри одлуки, истакна Нина Ангеловска, претседателка на...