еМагазин

Tag : канали

БАШ НИ Е ЌЕФ

Eurosport, Discovery и TLC бесплатно со А1

Редакција
А1 Македонија со големо задоволсво најавува збогатување на содржините на А1 Xplore ТV со нови, атрактивни ТВ канали со што корисниците добиваат можност за уште...
Свет ТОП СТОРИИ

(Видео) Каналите во Венеција пресушени, гондолите во кал

Редакција
Каналите во Венеција се речиси пресушени, а гондолите се заглавени во кал. Причината за ваквата состојба, според пишувањето на италијанските медиуми е ниската плима по...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Владата со препорака до кабелските оператори да ги исклучат руските канали во земјава

Редакција
Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги да им укаже на кабелските оператори во Македонија да ги исклучат каналите каде како основач се јавува Руската...
Македонија

И Бугарите ќе гледаат македонски телевизии

Редакција
Телевизијата Телма објави дека од март сателитскиот канал на Бугарската национална телевизија – БНТ 4, освен преку операторот А1, ќе се реемитува и на „Макс...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Arena Sport од февруари достапен за корисниците на А1 Македонија

Редакција
А1 Македонија со големо задоволство го најавува збогатувањето на понудата на своите телевизиски услуги со Arena Sport каналите веќе од февруари. Во првите три месеци...
Македонија ТОП СТОРИИ

Операторите го одложија најавениот прекин на реемитување на домашни и странски телевизиски канали

Редакција
Премиерот Оливер Спасовски, придружуван од министерот за информатичко општество и администрација, Дамјан Манчевски, се сретна со претставници на сите оператори обединети во Здружението на информатичко-комуникациски...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Од понеделник на полноќ ќе гледаме само МРТВ: Македонија влегува во медумски мрак

Редакција
Од понеделник (2 март) на полноќ, телекомуникациските оператори ќе престанат да ги пренесуваат домашните и странските ТВ канали, а како што најавија од таму ќе...
Македонија ТОП СТОРИИ

За новонастанатата ситуација со операторите, телевизиите вината ја гледат во АВМУ 

Редакција
Македонската медиумска асоцијација на приватни национални телевизии (ММА) денес побара од надлежните институции да ја спречат заканата од телеком операторите за прекинување на реемитувањето на...
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Враќање во 20 век: Антени повторно на терасите за „скромна“ ТВ програма?

Редакција
Македонските граѓани ќе треба да ги извадат од подрумите антените за прием на телевизиски сигнал или пак да купат нови доколку во иднина сакаат да...
Бизнис ТОП СТОРИИ

АВМУ: Законот за медиуми е спротивен на ЕУ директивите и не гарантира слобода на реемитување на ТВ каналите

Редакција
Последните измени на Законот за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги беа донесени на крајно нетранспарентен начин, во процес којшто не беше инклузивен и тоа пред...