еМагазин

Tag : парламент

Свет ТОП СТОРИИ

(Видео) Масовна тепачка во италијанскиот Парламент

Редакција
Вчера во италијанскиот Парламент имаше масовна тепачка. Инцидентот се случи поради противењето на опозицијата за добивање на поголема автономност на регионите. Еден пратениците на опозицијата...
Македонија ТОП СТОРИИ

Ако Законот за амнестија се носи по скратена постапка ВМРО-ДПМНЕ ќе го напушти Собранието

Редакција
Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска изјави дека доколку Законот за амнестија се носи по скратена постапка и со европско знаменце, ќе побара од највисоките...
Балкан

(Видео) Турканици, пцуење и плукање: Циркуз во бугарскиот парламент

Редакција
Декларација на отворено проруската бугарска партија „Преродба“ денеска предизвика тензии помеѓу пратеници на партијата со колегите од Продолжуваме со промените – Демократска Бугарија (ПП-ДБ), пренесуваат...
Балкан ТОП СТОРИИ

Грција се уште не ги ратификувала меморандумите со Македонија, оти не и е национален интерес

Редакција
За трите меморандуми со Македонија, кои сè уште не се ратификувани во грчкиот Парламент, министерот за надворешни работи на Грција, Никос Дендиас во интервјуто за...
Балкан ТОП СТОРИИ

(Видео) Турските пратеници се степаа за буџетот, еден заврши на интензивна нега

Редакција
Во тепачка во турскиот Парламент на расправата за државниот буџет за следната година настрада пратеник на опозицијата. Тој итно беше префрлен во болница и сместен...
Балкан

(Видео) Инцидент пред деца во бугарското Собрание, за малку избегната масовна тепачка

Редакција
Инцидент пред деца, кои беа во посета за празникот 1. јуни, се случи вчера во бугарското Собрание. За малку беше избегната тепачка, а инцидентот се...
Балкан ТОП СТОРИИ

(Видео+Фото) Скандал во Грција: Во Парламентот со Зеленски се обрати и борец на нацистичкиот батаљон Азов

Редакција
При вчерашното обраќање на украинскиот претседател Володимир Зеленски во грчкиот Парламент, на грчките пратеници преку видео кое го пушти Зеленски им се обрати и член...
Свет ТОП СТОРИИ

Швајцарија не сака да се откаже од рускиот гас

Редакција
Комитетот за надворешна политика на Долниот дом на швајцарскиот Парламент го отфрли, со тесно мнозинство гласови, предлогот да се забрани директна и транзитна трговија со...
Балкан ТОП СТОРИИ

(Видео) Тензии во бугарскиот Парламент по приведувањето на Бојко Борисов

Редакција
По приведувањето на поранешниот премиер и лидер на опозициската ГЕРБ, Бојко Борисов, денеска во бугарскиот Парламент е тезично. Малку фали ситуацијата помеѓу власта и опозицијата...
Балкан

Пратеникот Стерјовски во албанскиот Парламент побара финансии, за да се формира редакција на македонски јазик на државната телевизија

Редакција
На денешната пленарна седница на Парламентот на Албанија, пратеникот од Македонска алијанса за европска интеграција (МАЕИ), Васил Стерјовски побара од Владата финансиски да ја поддржи...