еМагазин

Tag : гондоли

Свет ТОП СТОРИИ

(Видео) Каналите во Венеција пресушени, гондолите во кал

Редакција
Каналите во Венеција се речиси пресушени, а гондолите се заглавени во кал. Причината за ваквата состојба, според пишувањето на италијанските медиуми е ниската плима по...