еМагазин

Tag : телевизија

Забава

„Фамилијата Марковски“ се враќа на малите екрани

Редакција
Долгоочекуваната втора сезона од популарната македонска серија „Фамилијата Марковски“ ќе почне со премиерно прикажување оваа сабота (09.11.2019) во 19.20 часот на телевизијата „Канал 5“. Серијата...
Бизнис

Македонски Телеком ја зголемува добивката и бележи раст на корисничката база во третиот квартал на 2019

Редакција
Македонски Телеком продолжува со успешното работење и во третиот квартал од 2019 година. Компанијата оствари раст на нето добивката и зголемени приходи од продажба во...
Бизнис

Можни прекини на телевизиската програма поради воведување 5G технологија

Никола Осило
Агенцијата за електронски комуникации ги информира корисниците кои следат дигитална терестријална телевизија, DVB-T преку оператор на јавна електронска комуникациска мрежа дека поради воведување на 5G...
ЖИВОТ

„Телма“ ја укинува својата популарната емисија „Утринска на Телма“

Редакција
Водителите на „Утринска на Телма“ информираа дека се укинува нивната емисија, а едeн од нив, информацијата ја дознал на годишен одмор. „Најдраги наши пријатели, другари,...
Бизнис

Сител лани најгледана телевизија

Редакција
Во 2018 година од петте телевизии кои емитуваат програма на државно ниво преку дигитален терестријален мултиплекс најгледана телевизија била ТВ Сител. Просечниот дневен досег на...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Новинарите од „1ТВ“ се одјавија и заминуваат на колективен одмор: Mожеби беше и последниот Дневник кој го гледавте

Редакција
Новинарите и вработените во „1ТВ“ синоќа се одјавија од програмата и заминаа на колективен одмор, со надеж дека повторно ќе се вратат. “Можеби беше и...
Македонија

Како случајот „Рекет“ ќе влијае врз новинарите и вработените во телевизијата на Боки 13 „1ТВ“

Редакција
Последните случувања со приведувањето на Бојан Јовановски, менаџер во кабелската телевизија „1ТВ“ отвора сомнеж за сериозна злоупотреба на медиумите на сметка на лично богатење на...
Забава

Водителката Бојана Скендеровски најавува тужба за „1ТВ“ поради модните критики на Сергеј

Редакција
Пејачката и водителка Бојана Скендеровски која се најде на удар на модните критики на Сергеј Варошлија, најави тужба против телевизијата. „1ТВ и официјално сте зрели...
Балкан

(ВИДЕО) Фатен моментот на експлозија на бомбата во дворот на грчката телевизија Скај

Редакција
Силна експлозија одекна ноќеска во дворот на грчката телевизија Скај, предизвикувајќи само материјална штета на објектот, јави дописничката на МИА од Атина. На експлозијата, што...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Нова телевизија: Албанската ТВ Клан влегува на македонскиот пазар

Редакција
Наскоро на македонскиот пазар ќе почне со работа нова телевизија, албанската ТВ Клан, дознава еМагазин. Најгледаната албанска телевизија во Македонија влегува преку ТВ Арт, која...