еМагазин

Tag : телевизија

ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Стартуваше со работа телевизијата на Владиката Петар

Редакција
Од вчера почна со работа телевизијата на Владиката Петар (Петар Каревски) „Вистел“, која во Скопје и околината емитува целодневна програма. Телевизијата е сопственост на фирмата...
Македонија ТОП СТОРИИ

Телевизијата на Митрополитот Петар ќе се вика „Вистел“, тој не открива кој ќе ја финансира

Редакција
Во емисијата Топ Тема на телевизијата Телма, Митрополитот Петар најави дека името на телевизијата, формирана од фирмаат „Преобразба“, чиј сопственик е тој, а која доби...
Македонија ТОП СТОРИИ

БНТ се емитува во Македонија, а МРТВ не во Бугарија, Ковачевски ќе прашал зошто

Редакција
Премиерот Димитар Ковачевски денеска изјави дека ќе побара информација од Министерството за надворешни работи зошто програмата на македонската национална телевизија не се емитува во Бугарија,...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Бројот на претплатници на мобилна телефонија зголемен за 3,48%

Редакција
Вкупниот број на претплатници со пристап до Интернет со широк опсег во вториот квартал лани изнесува 502.200, а пристап преку мобилни мрежи (2G/3G/4G) имале 1.418.946....
Свет ТОП СТОРИИ

(Видео) Се изгасна светлото во последната независна телевизија во Русија, „Дожд“, вработените се одјавија со „Лебедово езеро“

Редакција
Русија остана без последната независна телевизија „Дожд“. Вработените се одјавија од програма, откако рускиот регулатор Роскомнадзор ја обвини телевизијата дека поттикнува протести и нарушување на...
Бизнис

Сител лани најгледана телевизија, втора Канал 5

Редакција
Од петте телевизии што емитуваат програма на државно ниво преку терестријален предавател (Алфа, Алсат-М, Канал 5, Сител и Телма), најгледана телевизија во 2020 година била...
Техно

А1 Македонија ја лансира А1 Xplore ТV , телевизија на новата генерација: Омилените ТВ содржини од било кое место на сите уреди

Редакција
А1 Македонија, членка на А1 Телеком Австрија Групацијата, операторот со најголем број корисници и најбрз мобилен интернет во земјата, лансира А1 Xplore ТV, телевизија на...
Бизнис

Најгледана домашна телевизија Сител, странска Национал географик

Редакција
Анализата за досегот на радиостаниците и за уделот во вкупната гледаност на телевизиските станици за првите три месеци од годината на Агенцијата за аудио и...
Македонија

И Бугарите ќе гледаат македонски телевизии

Редакција
Телевизијата Телма објави дека од март сателитскиот канал на Бугарската национална телевизија – БНТ 4, освен преку операторот А1, ќе се реемитува и на „Макс...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Од 8-ми октомври започнува официјалната програма на КИНЕНОВА на Телевизија 24

Редакција
На 8-ми октомври започнува да се емитува официјалната програма на Меѓународниот фестивал „КИНЕНОВА“ на телевизија 24 под покровителство на VIVAX. Големото отворање на фестивалот ќе...