еМагазин

Tag : интернет

Забава

Кајли Џенер го „урна“ интернет: Деколтето ја засени новата боја на косата

Редакција
Една од најпознатите модни икони Кајли Џенер деновиве стана „блондинка“. Таа се пофали на социјалните мрежи со новата боја на косата објавувајќи фотографии на кои...
Техно

Македонските граѓани се префрлаат во електронската трговија, зголемен бројот и на е-продавници и на плаќања

Редакција
Зголемено користење на компјутерите и мобилните телефони за плаќање е забележано во текот на изминатите месеци, откако почна кризата предизвикана од корона вирусот. Податоците покажуваат...
Забава

(Видео) Емили Ратајковски со секси танц го запали Интернет

Редакција
Една од најпознатите модели и актерки на денешницата Емили Ратајковски ги почести своите фанови на Инстаграм со видео на кое може да се види како...
Забава

(Фото) Риана го „запали“ интернет со новата колекција долна облека

Редакција
Една од најпопуларните поп-пејачки на денешницата, убавицата од Барбадос, Риана и во време на корона вирусот знае како да го води својот бизнис. Таа деновиве...
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

Љушев: Телеком ќе донира мобилен интернет за учениците од семејствата со социјален ризик

Редакција
Телеком ќе донира мобилен интернет за сите 30.000 основци и средношколци кои доаѓаат од семејства во социјален ризик за да ги следат наставните програми на...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Убава вест од А1: 10GB мобилен интернет и дополнителни бесплатни TВ канали за сите

Редакција
Соочени со предизвикот кој е пред сите нас поради состојбата со COVID–19, А1 Македонија во знак на поддршка на сите свои корисници, со цел да...
Забава

(Видео) Ријана го запали Интернет со нова кампања за долна облека

Редакција
Една од најпознатите светски поп-пејачки Ријана уште еднаш покажа дека изгледа секси и заводливо во новата кампања за нејзиниот бренд долна облека „Севиџ“. Зад Ријана...
Техно

Над половина од Македонците интернетот го користат за читање вести, само девет проценти за барање работа

Редакција
Во ЕУ 63 проценти од луѓето на возраст од 16 до 74 години кои користеле интернет во последните три месеци рекле дека го користат за...
Бизнис ТОП СТОРИИ

„А1 Македонија“ и „Македонски Телеком“ во „тесна трка“ на пазарот на мобилна телефонија

Редакција
Агенцијата за електронски комуникации ги објави најновите податоци за уделот на мобилните оператори на пазарот на мобилна телефонија по број на активни претплатници (состојба на...
Бизнис

„Македонски Телеком“ се уште доминира на пазарот на фиксен пристап до интернет со широк опсег

Редакција
Агенцијата за електронски комуникации ги објави најновите податоци за уделот на операторите/давателите на услуги според број на активни претплатници со фиксен пристап до интернет со...