еМагазин
Image default
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Стартуваше со работа телевизијата на Владиката Петар

Од вчера почна со работа телевизијата на Владиката Петар (Петар Каревски) „Вистел“, која во Скопје и околината емитува целодневна програма.

Телевизијата е сопственост на фирмата „Преобразба ДООЕЛ Скопје“, чиј сопственик е Каревски, кој не открива како истата ќе се финансира.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Телевизијата на Митрополитот Петар ќе се вика „Вистел“, тој не открива кој ќе ја финансира

Една од првите емитувани содржини беше документарец со Македонци кои отишле во Русија да бараат жени.

Во документарецот се појавува и Владиката Петар. На одјавната шпица од документарецот во делот на соработници стои Преспанско-пелагониската епархија, додека пак во делот на „посебна благодарност“ е напишано: „до неговото Високопреосвештенство митрополит Австралиски и Новозеладски г. Петар“.

Фото: Телма

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Проф. Трајковски: Деновиве стапката на смртност од Ковид-19 е 4,9%, многу повеќе од просекот за целото времетраење на епидемијата

Редакција

Струмичкото Обвинителство ги чека токсиколошките анализи за причините на смртта на момчето пронајдено кај Ново Село

Редакција

(Видео) Иванов пред три години објави аболиција, ќе има ли ново помилување?

Редакција