еМагазин

Tag : Владика Петар

ЖИВОТ

Произнесување на Бигорскиот манастир за искажаните обвинувања од страна на владиката Петар

Редакција
Свештената Бигорска обител реагира на обвинувањата од страна на владиката Петар во емисијата „Аргумент плус“ на ТВ24. Нивното соопштение Ви го пренесуваме во целост: „Почитувани...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Стартуваше со работа телевизијата на Владиката Петар

Редакција
Од вчера почна со работа телевизијата на Владиката Петар (Петар Каревски) „Вистел“, која во Скопје и околината емитува целодневна програма. Телевизијата е сопственост на фирмата...
Македонија

Владиката Петар за „Плусинфо“: Ни Свети Филипче нема да ја натера МПЦ да причестува со чисто лажиче

Редакција
Луѓето што се неверници и што се против Бога да не се мешаат во црковните работи, бидејќи Црквата не се меша во работата на државата,...