еМагазин

Tag : Македонски Телеком

Бизнис ТОП СТОРИИ

Македонски Телеком со најголеми просечни брзини и најдобри резултати за вкупните перформанси на мрежата

Редакција
Охрид беше домаќин на 20-тото издание на Меѓународната регулаторна конференција за телекомуникации во организација на Агенцијата за електронски комуникации (АЕК). Под насловот „Премостување на јазот...
Бизнис

Втора Т Бизнис конференција на Македонски Телеком: Клаудификација, дигитални услуги и ИКТ решенија во фокусот

Редакција
Македонски Телеком ја организираше втората Т Бизнис конференција под мотото – „За нови дигитални перспективи“, информираат од таму. Конференцијата се одржа во Велес, со фокус...
Техно ТОП СТОРИИ

Пристигнуваат T Phone 2 и T Phone 2 Pro: 5G паметни телефони за сите

Редакција
Македонски Телеком ја носи на пазарот новата генерација 5G паметни телефони на Дојче Телеком: T Phone 2 и T Phone 2 Pro. Уште со првите...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Македонски Телеком продолжува со силен финансиски раст и во првите три месеци на 2024 година

Редакција
Македонски Телеком ja почна 2024 година со силен финансиски раст на крајот на првото тримесечје, информираат од таму. Успешното работење продолжува како резултат на фокусот...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Македонски телеком ги објави надоместоците на владините преставници Дураки, Милев, Ангеловска…

Редакција
Македонски телеком во Годишниот извештај за работењето лани, објавен преку Македонската берза, традционално ги објави и надоместоците за членство на владините преставници во Одборот на...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Смени во Одборот на директори на Македонски телеком

Редакција
Од Македонски телеком АД Скопје преку Македонската берза информираат за измени во Одборот на директори на компанијата. Лубор Жатко од Словачка е резбран за незвршен...
Техно ТОП СТОРИИ

Македонски Телеком ја гаси старата 3G технологија

Редакција
Македонски Телеком е првиот оператор во Македонија којшто ќе ја деактивира старата 3G технологија како дел од стратегијата за креирање супериорна мрежа, најдобро корисничко искуство...
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

(Видео) Македонски Телеком со моќна кампања за вистинско поврзување: Да направиме место за емпатија, разбирање и блискост

Редакција
Македонски Телеком ја започнува кампањата „Да направиме место“ со којашто поттикнува и инспирира отвореност и меѓусебно разбирање коишто се важни  за вистинско поврзување, информираа од...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Македонски Телеком лани со раст на нето-добивката од 38,7%

Редакција
Македонски Телеком ja затвори 2023 година со извонредни резултати, испорачувајќи конзистентен раст во текот на целата година, информираат од компанијата. -Ова е резултат на успешното...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Доделена главната награда Opel Corsa од наградната игра „Телеком наградува“

Редакција
Шаќир Брахими од Скопје е добитник на автомобилот Opel Corsa, главната награда од наградната игра на Македонски Телеком, „Телеком наградува“, информираат од компанијата. Шаќир е...