еМагазин

Tag : Македонски Телеком

БАШ НИ Е ЌЕФ

Гласот на Охридското Езеро – Проект што ги обединува технологијата, музиката и природата

Никола Осило
Македонски Телеком своето традиционално и долгогодишно партнерство со „Охридско лето”, една од најголемите и најважни културни манифестации во земјава, оваа година го збогати со нов...
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Македонски Телеком“ го доби тендерот на МВР за телекомуникациски услуги вреден 5,7 милиони евра

Никола Осило
Министерството за внатрешни работи по распишаниот тендер за набавка на телекомуникациски услуги за потребите на МВР за период од три години склучи договор со „Македонски...
Бизнис

„Македонски телеком“ доминира на пазарот на фиксна телефонија

Никола Осило
Агенцијата за електронски комуникации го објави најновиот извештај за состојбите на телекомуникацискиот пазар во првите три месеци од годинава од кој може да се види...
Бизнис

Владимир Ивановски на местото на Андреа Шаги во Одборот на директори на Македонски телеком

Редакција
Собранието на акционери на Македонски телеком донесе одлука за отповикување на Андреа Шаги од позицијата неизвршен член на Одборот на директори, информира компанијата преку Македонската берза....
Техно

Телеком МК апликацијата подобренa и со нови функционалности

Редакција
Со Телеком МК апликацијата, врвно дигитално корисничко искуство во сите компании од Дојче Телеком групацијата, Македонски Телеком го надгради она што постоеше и досега –...
Бизнис

„Македонски телеком“ ги предупреди корисниците за лажна наградна игра

Редакција
„Македонски Телеком“ денеска ги предупреди своите корисници да не учествуваат во наградна игра за која им стигнуваат пораки на нивните телефони, бидејќи се работи за...
Бизнис

ОТА ќе се „шири“ во просториите на „Македонски Телеком“ за месечна закупнина од 2.583 евра

Никола Осило
Македонски Телеком АД – Скопје преку Македонската берза информира дека е склучен анекс на договорот за закуп за деловен простор со Оперативно – техничка агенција...
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Македонски Телеком“ ќе дели дивиденда од 25,9 милиони евра

Никола Осило
Собранието на акционери на „Македонски Телеком“ АД Скопје на последната седница донесе одлука за исплата на дивиденда за 2018 година во вкупен бруто износ од...
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Македонски Телеком“ ги зголеми приходите и добивката

Никола Осило
Нето добивката на телекомуникациската компанија Македонски телеком во првиот квартал годинава бележи раст од 5,1 отсто. Приходите од продажба се зголемени за 0,7 отсто и...
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Македонски телеком“ и „Оне.Вип“ во тесна трка на пазарот на мобилна телефонија

Никола Осило
Бројот на активни претплатници на мобилна телефонија во земјава на крајот од 2018 година изнесувал 1.969.109 лица, покажуваат најновите податоци на Агенцијата за електронски комуникации....