еМагазин

Tag : картички

БЕСПАРИЦА

Полицијата на помош за турканиците пред кумановскиот центар за социјални работи заради платежните картички

Редакција
Корисници на различни социјални трансфери од Куманово изминатиов период, секојдневно доаѓаат пред Центарот за социјални работи и бараат информации како да се запишат на списоците...
Бизнис

Сите детали: Платежни картички од Владата за граѓаните во периодот јуни-јули

Редакција
Платежните картички и средствата граѓаните очекуваме да ги добијат во периодот јуни-јули, како што стои во пакетот, додека ваучерите за туризам граѓаните би ги добиле...
БАШ НИ Е ЌЕФ

НЛБ Банка започна со бесплатна лична достава на картичките на своите клиенти

Редакција
Во услови на пандемија на вирусот Ковид-19, а со цел да излезе во пресрет на потребите на своите клиенти, НЛБ Банка воведе нова услуга за...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Народната банка со мерки за заштита од корона вирусот: Граѓаните да плаќаат со картички и електронски

Редакција
Народната банка, од денеска во наредниот период следејќи ги утврдените мерки за превенција од ширење на коронавирусот презема конкретни активности за заштита на здравјето на...
Бизнис

Пад на потрошувачките и автомобилските, пораст на станбените кредити

Редакција
Анализирано од аспект на намената на кредитите одобрени на физичките лица, кај најзастапената категорија ‒ потрошувачки кредити во јануари, годинава е забележан месечен пад од...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Детален преглед: Банките земаат „дебели“ надоместоци од плаќањето со картици

Редакција
Народната банка започна со објавување нови статистички податоци од доменот на картичното работење меѓу кои и за висината на надоместоците на продажно место коишто банките...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Впуштете се во „шопинг тура“ со Cashback World: Преку играње на онлајн видео предизвик до Samsung Galaxy таблет!

Редакција
Да признаеме, играњето онлајн видео предизвици на сите ни е забавно и многу често се „фаќаме“ себеси како сме поминале часови играјќи ја нашата омилена...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Промотивна кампања за НЛБ Проклик – електронско и НЛБ мПроклик мобилно банкарство за правни лица

Редакција
Во периодот од 05 септември до 05 октомври НЛБ Банка спроведува промотивна кампања за НЛБ Проклик електронско банкарство и за НЛБ мПроклик мобилно банкарство за...
ФИНАНСИСКА ПИСМЕНОСТ

Што треба да знаете за дебитните и кредитните картички?

Редакција
Платежните картички се стандарден финансиски производ и еден од основните инструменти за безготовинско плаќање, со широка употреба низ светот. Главната предност на платежните картички е...
Бизнис

Продадени 5.048 тагови и картички за електронска наплата на патарините

Редакција
За 20 дена се продале 5.048 тагови и картички за електронска наплата на патарина, изјави Марко Брезоски од ЈП за државни патишта. Со тоа, како...