еМагазин

Tag : неправилности

Бизнис ТОП СТОРИИ

(Фото+Видео) Три фирми за медицински канабис останаа без лиценци

Редакција
На 11.08.2023 од страна на полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција – Сектор за недозволена трговија со дрога, оружје и опасни материи – Единица...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Под лупа 84 објекти на КАМ маркетите

Редакција
Во досегашната работа на Управата за јавни приходи (УЈП) утврдено е дека одредени производи не се ставени во стапката „Г“ во која требало да бидат...
Македонија ТОП СТОРИИ

Едно лице приведено, случаи на агитирање, графити на избирачки места, нудење пари за глас, регистрира МВР

Редакција
По отворањето на гласачките места досега е регистрирано едно нарушување на јавниот ред и мир во Скопје на избирачкото место во ОУ „Петар Поп Арсов“,...
Македонија

Кумановскиот кризен штаб го бара извештајот и записникот од вонредниот инспекциски надзор

Редакција
Кризниот штаб Куманово бара од Државниот санитарен здравствен инспекторат (ДЗСИ) да му се достави извештајот и записникот од инспекцискиот надзор и надлежните органи да го...
ЖИВОТ

Нови меилови и броеви на кои можете да пријавите непочитување на препораките за корона вирусот

Редакција
Владата и Инспекцискиот совет апелираат до граѓаните да ги пријавуваат неправилностите и непочитувањето на владините мерки и препораки за спречување на ширењето на заразата од...
Македонија

МВР регистрира четири инциденти на гласањето, апелира на воздржаност од нарушување на јавниот ред и мир

Редакција
Од отворањето на гласачките места досега се регистрирани вкупно четири инциденти, соопшти портпаролот на МВР Тони Ангеловски. Како што рече на прес-конференција, на гласачкото место...