еМагазин

Tag : маркети

Бизнис ТОП СТОРИИ

Редари и маски во маркетите до крајот на 2020 година

Редакција
Во Службен весник излезе Уредбата со законска сила за примена на Законот за трговија за време на вонредна состојба со која меѓу другото се предвидува...
Локално

Веро маркетите викендов работат од 7 до 18 часот

Редакција
Веро маркетите викендов (сабота и недела) работат од 7 до 18 часот, при што пензионерите имаат приоритет за пазарување во терминот од отворање на маркетите...
Бизнис

Глоби до 2.000 евра за трговците кои нема да обезбедат редари

Редакција
Владата на вчерашната седница донесе две уредби со законска сила по предлог на Министерството за економија, а се однесуваат за работата на трговците и концесионерите...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Vero Drive – нова услуга на Веро маркетите за нарачка на производи

Редакција
Веро маркетите воведоа нова услуга Vero Drivе наменета за потрошувачите кои бараат брзи и практични решенија за да се снабдат со неопходните производи, а притоа да...
Локално ТОП СТОРИИ

Припадници на АРМ ќе одржуваат ред пред банките и маркетите во Прилеп

Редакција
Во насока на ефикасно спроведување на мерките на Владата, Министерството за здравство и Општинскиот кризен штаб, а со цел заштита на здравјето на граѓаните, пред...
Бизнис

Листа на маркeти што ќе вршат достава до граѓаните во Куманово

Редакција
Општина Куманово објави листа од неколку маркeти што се пријавиле да вршат испорака на неопходните намирници за граѓаните. „Врз основа на барање на Општински штаб за заштита...
Македонија

Спасовски: Да се определат маркети за обезбедување намирници за време на викендите во Куманово

Редакција
Владата го задолжи Општинскиот кризен штаб на Куманово да определи економски оператор/и – маркет/и од каде ќе се обезбедуваат само најнеопходните намирници, согласно приоритетните барања...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Превенција од корона вирусот: Маркетите, аптеките, банките и поштите треба да обезбедат редари пред и во своите објекти

Редакција
Маркетите, аптеките, банките и објектите кои даваат поштенски услуги, се обврзуваат задолжително да обезбедат редарска служба при влез и во внатрешноста во објектите, со цел...
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Казнете ги продавниците, маркетите, аптеките, пазарџиите… кои сега во најтешкото ќе ги зголемат цените

Редакција
Пазарните инспектори, деновиве кога ја живееме кризата со корона вирусот ќе имаат поприлично работа. Просто е за неверување колку профитери „никнаа„ периодов кои нечесно сакаат...
Бизнис ТОП СТОРИИ

АПЕЛ од маркетите: Не купувајте масовно и панично, залихи има и постојано се врши набавка на роба

Редакција
На средбата со претставници од маркетите, министерот за економија, Крешник Бектеши, апелираше граѓаните да купуваат разумно, бидејќи залихи има доволно. Тој додаде дека во маркетите...