еМагазин

Tag : Мила Царовска

Бизнис

(Галерија) Царовска и Жбогар на закројување на лозје во „Попова Кула“ во Демир Капија

Редакција
Амбасадорот на ЕУ, Самуел Жбогар, директорот на Светска Банка, Марко Мантонавели, вицепремиерката Мила Царовска денеска ги посетија винариите „Попова Кула“ во Демир Капија и „Лазар“...
Македонија

Изборите остануваат во „игра“, се уште се преговара за Законот за јавно обвинителство

Редакција
За Законот за јавно обвинителство се преговара и во моментот кога сите елементи ќе бидат исполнети тој ќе се најде на гласање, изјави денеска потпретседателката...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Колку е богата новата вицепремиерка: Каков имот пријавила Мила Царовска

Редакција
Поранешната министерка за труд и социјална политика, Мила Царовска, е новата вицепремиерка за економски прашања, откако Кочо Анѓушев поднесе оставка. еМагазин го разгледа нејзиниот анкетен...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

ПОРТРЕТ: Мила Царовска, од активиска до вицепремиерка за економски прашања

Редакција
Поранешната министерка за труд и социјална политика, Мила Царовска е новата вицепремиерка за економски прашања, откако Кочо Анѓушев поднесе оставка. Која е Царовска професионално? Дипломирала...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Галерија) Царовска, Петров, Лукаревска и Николовски се натпреваруваа во правење мафини

Редакција
Потпретседателот на СДСМ, Коста Петров, министерката за труд и социјална политика, Мила Царовска, генералниот секретрар на СДСМ, Љупчо Николовски и директорката на УЈП, Сања Лукаревска...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(ВИДЕО) Која е Царовска приватно: Сака да сними дует со Бредли Купер, омилен филм и е „Џокер“

Редакција
Актуелната министерка за труд и социјална политика, Мила Царовска ќе биде вицепремиерка за економски прашања во техничката Влада. До сега, на јавноста и беше позната...
Македонија ТОП СТОРИИ

Официјално: Спасовски технички премиер, Царовска на местото на Анѓушев

Редакција
На седницата на Централниот одбор на СДСМ вечерва и официјално е изгласано Оливер Спасовски, актуелниот министер за внатрешни работи да биде премиер на техничката влада....
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Која е приватно и професионално Мила Царовска, кандидат за технички премиер

Редакција
Министерката за труд и социјална политика, Мила Царовска е еден од кандидатите за технички премиер. Која е Царовска професионално? Дипломирала на Филозофскиот Факултет при Универзитетот...
ЖИВОТ

Царовска: Ги поттикнувам родителите да ангажираат лиценцирани негувателки

Редакција
Во врска со случајот со насилство врз дете во игротека во угостителски објект во Скопје, реагирано е веднаш и поднесени се пријави, рече министерката за...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Царовска: „Сивиот дом” на нашиот социјален систем од денеска замина во историјата

Редакција
Во двата мали групни домови отворени денеска се згрижени децата кои досега престојуваа во поранешната установа „Ранка Милановиќ“. Од денеска натаму, трите институции за згрижување...