еМагазин

Tag : карпош

Македонија ТОП СТОРИИ

Детален преглед по скопски општини: Чаир рекордер по заболени од корона вирусот, растат бројките во Аеродром и Карпош

Редакција
Министерството за здравство соопшти дека во изминативе 24 часа во Скопје се регистрирани 43 нови случаи на корона вирусот, со што вкупната бројка заразени порасна...
Локално

Поради агресивно однесување прво го привеле синот, па мајката која дошла во станица

Редакција
На 29.06.2020 во периодот од 03.50 часот до 06.10 часот на подрачје на Карпош, полициски службеници од Полициска станица Карпош ги привеле С.Л.(22) и Л.Н.Е.(45),...
Локално

Скопјанец нападнат со боксирач на бензиска пумпа во Карпош

Редакција
На 10.05.2020 во 14.15 часот во Полициска станица Карпош, А.А.(25) од Скопје пријавил дека околу 11.10 часот на бензинска пумпа на подрачје на општина Карпош...
Забава

(Видео) „Луда журка“ во Карпош за време на полицискиот час

Редакција
Жителите на општина Карпош вчера се забавуваа на своите тераси со диџеј сетот на Бабура Џуниор. Забавата траеше од 19:30 – 21:30 часот, а диџеј...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Голема разлика во цените: Два станови во Куманово за еден во скопски Карпош

Редакција
Во периодот јули – септември лани на целата територија на државава се продадени 674 новоизградени станови, за 195 повеќе во однос на вториот квартал. Од...
Бизнис

Општина Карпош вработува пет лица, плата до 29.694 денари

Редакција
Агенцијата за администрација објави оглас за вработување на 5 државни службеници во Општина Карпош. Се бараат кандидати за раководител, виши соработници и референти. Платите во...
Локално

Хаос на презентацијата на новиот ДУП за Трнодол: Нападнат службеник на општина Карпош

Редакција
Група граѓани, на насилен и вандалски начин оневозможија одржување на Јавна презентација за Предлог ДУП – от ЈО3 Блок 7, за делот околу Трнодол, соопшти...
Македонија ТОП СТОРИИ

Стевчо Јакимовски обвинет за злоупотреби и бесправно градење додека бил градоначалник

Редакција
По сеопфатна истражна постапка, надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција до Основниот кривичен суд – Скопје, достави...
Локално

(Фото) Како ќе изгледа спортско-адреналинскиот парк во Карпош

Редакција
Денеска започнаа активностите за изведба на спортско – адреналинскиот парк долж Кејот на реката Вардар, со почетна точка кај алпинистичката карпа, во Општина Карпош. Станува...
Бизнис

Фабрика Карпош го доби тендерот на општина Ѓорче Петров за изградба на крежен тек во Волково вреден 97.000 евра

Никола Осило
Општина Ѓорче Петров по распишаниот тендер за изградба (реконструкција) на кружен тек во с.Волково склучи договор со фабрика Карпош – акционерско друштво за проектирање,производство и...