еМагазин

Tag : Јован Божиноски

МАКЕДОНСКО ТОП СТОРИИ

Промоција на монографијата „Гого Попов – Звукот на тишината“

Редакција
Во организација на Планинарски Клуб „Љуботен“ – Тетово, ќе биде промовирана монографијата „Гого Попов – Звукот на тишината“, на 6. јуни во Музеј на Македонската...
ТОП СТОРИИ Убава приказна

МАИВП: Без денар од државата отворија работни места, си го остварија сонот и влегоа во Европа

Силвана Жежова
Македонската асоцијација на интернационални водичи во планина (МАИВП) на свеченост во хотел Порта, синоќа ги додели лиценците на првите дваесет водичи во планина од Македонија, кои...