еМагазин

Tag : водичи

Да помогнеме

Апел до планинарите: Момче од Албанија се изгубило во реонот на Длабока река, пријавете ако го видите

Редакција
На социјалните мрежи се споделува апел до планинарите, водичите и љубителите на природата дека Ардиан Пали од Албанија е изгубен во реонот на Длабока Река....
Интервју ТОП СТОРИИ

Спаре: Водичите во планина обучени според меѓународни стандарди, гарантираат квалитетна услуга и безбедност

Силвана Жежова
На свеченоста на Македонската асоцијација на интернационални водичи во планина (МАИВП), на која беа доделени лиценците на првите дваесет водичи во планина од Македонија, кои се обучени...
ТОП СТОРИИ Убава приказна

МАИВП: Без денар од државата отворија работни места, си го остварија сонот и влегоа во Европа

Силвана Жежова
Македонската асоцијација на интернационални водичи во планина (МАИВП) на свеченост во хотел Порта, синоќа ги додели лиценците на првите дваесет водичи во планина од Македонија, кои...