еМагазин

Tag : Румена Бужаровска

БАШ НИ Е ЌЕФ

Вечерва промоција на збирка поезија од познатиот српски режисер Срѓан Драгојевиќ

Редакција
Вечерва, со почеток во 19:30 часот, во Бистро комедија, ќе се случи промоција на „Чат-пат е добро да се читне некоја книга за да не...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Книгите на македонската писателка Бужаровска хит во Грција, постои искрена желба за љубов и пријателство, вели таа

Редакција
Едно од најголемите задоволства ми е успехот на моите книги во Грција, бидејќи ги надминува сите националистички приказни и сите болки кои досега сме ги...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Румена Бужаровска денес на Саемот на книгата: Промоција на новите изданија на штандот на ТРИ

Редакција
Денес на Саемот на книгата на штандот на ТРИ, со почеток од 18 часот, ќе се одржи промоција на новите изданија на расказите на Румена...
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

Румена Бужаровска е новото големо име во ТРИ: Женскиот глас што надалеку се слуша, во ново издание

Редакција
Румена Бужаровска е новото големо име што се вброи меѓу одличните домашни автори чии книги се во издание на ТРИ, информираат од таму. „Ценета и...