еМагазин

Tag : ТРИ

БАШ НИ Е ЌЕФ

Ни ден без (с)мисла: ТРИ со новитети, попусти и промоции на годинешниот Саем на книгата

Редакција
Овој Саем на книгата, од 18 до 24. април, во Спортската сала „Борис Трајковски“, на штандот на ТРИ ќе ве пречекаат многу (новитети од) домашни...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Четири дена попуст во ТРИ за полни библиотеки

Редакција
Попуст на попуст на сите изданија на ТРИ и на Паблишер за големо затворање на традиционалниот Зимски фестивал на книгата, информираат од таму. Од први...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Во ТРИ започна Зимскиот фестивал на книгата: Месец на попусти и промоции

Редакција
Под слоганот „Прекривка од топли зборови“, во сите книжарници на ТРИ и онлајн на www.kniga.mk традиционално започна Зимскиот фестивал на книгата што ќе трае до...
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

Нова книга од Ферид Мухиќ, „Бигор шарпланинецот“ ќе биде промовирана во среда во КИЦ

Редакција
Промоција на новата книга од Ферид Мухиќ, „Бигор шарпланинецот“ ќе се одржи на 15 ноември (среда), во Културно-информативниот центар, со почеток од 19:19 часот. Овој...
БАШ НИ Е ЌЕФ

ТРИ донира 1.000 книги на македонските библиотеки по повод 1.000-то самостојно издание

Редакција
Мисијата да го шири пишаниот збор Издавачки центар ТРИ ја започна уште во 1999 година, од самото свое основање. Оттогаш, па сè до денес, сè...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Џаро денеска на Саемот на книгата со својата биографија „Живот на коцка“

Редакција
Денеска на штандот на ТРИ, со почеток од 18 ч., се среќаваме со Џаро заедно со новинарката Милица Џаровска, која е автор на биографијата „Живот...
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

Румена Бужаровска е новото големо име во ТРИ: Женскиот глас што надалеку се слуша, во ново издание

Редакција
Румена Бужаровска е новото големо име што се вброи меѓу одличните домашни автори чии книги се во издание на ТРИ, информираат од таму. „Ценета и...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Венко Андоновски награден за најпопуларен писател на „Златна бубамара“

Редакција
На 26-тото издание на „Златна бубамара на популарноста“, Венко Андоновски беше прогласен за Најпопуларен писател за 2022 година. Оваа награда тој ја посвети на својот...
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

Венко Андоновски по 10 години се враќа на сцената со нов роман

Редакција
Eдно од најголемите имиња на македонската книжевна сцена, авторот и професор Венко Андоновски има нов роман – со навистина интригантен наслов: „Папокот на светлината“. Десет...
БАШ НИ Е ЌЕФ

ТРИ со голем број на новитети на Саемот на книгата

Редакција
Овогодишниот Саем на книгата на штандот на ТРИ носи многу нови наслови, не само од светската книжевна сцена, туку и од домашната. Од 8 до...