еМагазин

Tag : Спасителна служба

НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

За едно евро по глава на жител, Советот на Општина Охрид ја „фрли“ Планинската спасителна служба

Редакција
Советот на Општина Охрид, речиси едногласно ја отфрли одлуката за финансиска поддршка на Планинската спасителна служба при Црвен Крст Охрид. Оваа служба се финансира благодарение...
ЖИВОТ

(Галерија) Како изгледаше акцијата за спасување на охриѓанецот кој падна во провалија

Редакција
На 64-годишниот охриѓанец кој падна во провалија и се здоби со тешки телесни повреди му помогна Планинската спасителна служба при Црвен крст Охрид. „За лоцирање...