еМагазин

Tag : паѓање

Македонија ТОП СТОРИИ

Падна сајтот на ДИК за резултатите од гласањето

Редакција
Веб-страницата на Државната изборна комисија, на која треба да се објавуваат првичните резултати од предвремените парламентарни избори, повеќе од еден час не функционира. Од ДИК...
ЖИВОТ

(Галерија) Како изгледаше акцијата за спасување на охриѓанецот кој падна во провалија

Редакција
На 64-годишниот охриѓанец кој падна во провалија и се здоби со тешки телесни повреди му помогна Планинската спасителна служба при Црвен крст Охрид. „За лоцирање...
Интервју

Дали треба да не загрижи есенското паѓање на косата и како да си помогнеме?

Редакција
Драгана Спасевска е докторка во клиниката „101hair“, а со неа разговаравме за опаѓањето на косата, кое типично се јавува во есен, и претставува голем проблем...
БАШ НИ Е ЌЕФ

(Галерија) Revalid® ја промовираше новата револуционерна линија на производи против опаѓање на коса во Македонија

Редакција
Доктори, еминентни и познати личности беа дел од големата промоција на новата револуционерна линија на производи за коса на Revalid® Swiss Hair Care во Македонија....