еМагазин

Tag : коса

ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Wasabi shan kui – шампон за коса од Lush: Спречува опаѓање и поттикнува раст на здрава, силна коса, полна волумен

Редакција
Wasabi shan kui спречува опаѓање и поттикнува раст на здрава, силна коса, полна волумен. Стимулирачки шампон направен со васаби, за да се посвети на фоликулите...
Да помогнеме

(ФОТО) Како да донирате коса за дечињата болни од рак, кои се лекуваат на Клиника

Редакција
Здружението САНО започнува нов проект преку кој се донира коса за изработка на перики за деца болни од рак. За косата да биде дел од...
Свет

Истражување: Луѓето кои прележале Ковид-19 се соочуваат и со опаѓање на косата

Редакција
Најновото истражување покажува дека над 20 проценти од луѓето кои биле заразени со Ковид-19, покрај заморот, губењето на мирисот и болки во градите, се соочуваат...
ЖИВОТ

REVALID®: Елена и Љубица ја откриваат иновацијата против стареење и тенка коса

Редакција
Елена од Скопје и Љубица од Битола се двете Македонки кои погледнаа одблиску и ја открија иновацијата против стареење и тенка коса на Revalid®. Швајцарскиот бренд лансираше...
ЖИВОТ

(Фото) „Пратеничкиот живот зема данок“: Целосно побеле косата на Димитар Апасиев

Редакција
Значително повеќе бели влакна може да се забележат на косата на лидерот на Левица, Димитар Апасиев само краток период откако стана пратеник. Апасиев е роден...
ЖИВОТ

Мијте ја косата по излегување надвор, коронавирусот се пренесува и преку неа

Редакција
Ковид-19, може да се пренесе на косата, со допир или по пат на капки во воздухот, вели трихологот, д-р Елена Арсова. Таа потенцира дека треба...
Забава

(Фото) Атиџе доби портрет изработен од коса

Редакција
Ѕвездата на македонскиот документарец “Медена земја“, Атиџе Муратова доби портрет изработен од коса. Портретот кој го направи за да и даде подршка во трката за...
Интервју

Дали треба да не загрижи есенското паѓање на косата и како да си помогнеме?

Редакција
Драгана Спасевска е докторка во клиниката „101hair“, а со неа разговаравме за опаѓањето на косата, кое типично се јавува во есен, и претставува голем проблем...
БАШ НИ Е ЌЕФ

(Галерија) Revalid® ја промовираше новата револуционерна линија на производи против опаѓање на коса во Македонија

Редакција
Доктори, еминентни и познати личности беа дел од големата промоција на новата револуционерна линија на производи за коса на Revalid® Swiss Hair Care во Македонија....
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„//// девојче китка шарена„: Твитер реакции за изводите во кои наместо државјанство има коси црти

Редакција
Во изводите од матичните книги за родени кои македонските граѓани ги добиваат периодов не го пишува државјанството. Во графата за државјанство има само коси црти...